Tahta Kapı Ve Çerçeve Temizliği

Aile yadigarı evlerin başrol aksesuarı tahta kapılardır. Her ne kadar yapıldıkları dönemin en önemli elemanları arasında sayılsa bile günümüzde hem temizliği hem de bakımı oldukça zor olan tahta kapıların ve çerçevelerin temizliği son derece zordur. Bunun temizliği için iki aşamalı temizlik seçeneğinden yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Öncelikle kuru temizliğini bir bez yardımıyla yaptığınız kapınızın daha sonradan ahşap temizleyiciler ile dikkatli bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir.

Beyaz Kapılar Nasıl Temizlenir

Beyaz kapılar eğer ahşapsa yukarı da anlattığımız şekilde temizlemeniz yeterli olacaktır. Eğer farklı bir malzemeden yapılmışsa temizlendiği takdirde üzerinde su kalacak olursa daha kolay lekelenir ve üzerinde daha kolay iz bırakacaktır. Piyasada satılan kapı ve pencere temizleyici ürünlerden yararlanabileceğiniz gibi fazla köpürtülmemiş bir bez ile sildikten sonra durulamanız da yerinde bir karar olacaktır. Bu sayede daha kolay temizlenir ama sonrasında bu kapıları kurulamanız da faydalı olacaktır.

Tahta Kapı Ve Çerçeve Temizliği

Amerikan Kapı Temizliği Nasıl Yapılır

Amerikan kapılar, kapı temizliği konusunda en fazla sorun yaşanan kapılar arasında yer alır. İmkanınız varsa sadece Amerikan kapı temizliğinde kullanılan ürünlerden yardım alarak temizliğini yapabilirsiniz. Ama bu konuda sorun yaşıyorsanız ki çoğunlukla her yerde satılmadığı için zor olacaktır. Doğal sabunlarla köpürtülmüş bezleri kullanmanız yeterli olacaktır.

Beyaz Amerikan Kapı Nasıl Silinir

Yukarıda bahsettiğimiz temizlik yönteminden faydalanmanız beyaz amerikan kapı temizliğinde önemli bir artı olacaktır. Ama kapının temizlenmesi sadece kirli bölge ile sınırlı kalmamalıdır. Ilık bir su içerisine banyo sabununu rendeleyerek hafif köpürmesini sağlayın. Daha sonra kapının her yerini bu su ile silerek daha sonrasında bir kağıt havlu yada kuru bir bez ile silin. Bu işlemi on günde tekrarlayın. Zaten kısa süre içerisinde temizliğini muhafaza ettiğini görebilirsiniz.

Tahta Kapı temizliği

Beyaz Ahşap Kapı Temizliği

Ahşap kapılar üzerinde çok fazla toz barındırabilir. Her bez ile silinmez zaten çok pütürlü bir yapısı bulunuyorsa bezin renginin yavaş yavaş kapı üzerinde kalmaya başladığını görebilirsiniz. Eski bir atlet yardımıyla aynı zamanda ahşap temizleyici kullanarak temizliğini yapabilirsiniz. Bu durum hızlı bir şekilde temizlik yapacağından dolayı rahatlıkla tercih edilebilen bir yöntem olarak karşımıza çıkabilir. Tabi ki beyaz kapıları sildikten sonra kuru bir bez ile birkaç kez üzerinde nem kalmayacak şekilde tekrar tekrar silmenin de önemli olduğunu unutmamak gerekiyor.

Sararan Kapılar Nasıl Temizlenir

Evet denediğim ve etkisini gördüğüm bir yöntemi sizinle paylaşmak istiyorum. Kışın özellikle kaloriferden ve yoğun sigara dumanından kapıların sarardığını görebilirsiniz. Böyle bir durum ile karşılaştığınız zaman soğan haşlamanızı tavsiye ediyorum. Haşladığınız soğanın suyu ile kapınızın sararan yerlerini silmeye başlayın. sararmış kapılar nasıl temizlenir şeklinde internette araştırma yaptığım zaman yüzlerce farklı bilgi ve gereksiz konu başlıklarıyla karşılaştım. Ama şu kadarını söyleyebilirim ki hiçbir temizlik maddesi bu kadar etkili bir temizlik sağlamıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir