Sultan Papağanı Cinsiyeti Öğrenme

Sultan papağanın cinsiyet ayırımını yapmak ve merak eden kişiler için sultan papağanı cinsiyeti nasıl anlaşılır bir bakalım. Öncellikle sultan papağanın cinsiyeti kolay yoldan anlamak için ötüş farklılıklarından yola çıkmak ile kestirilebilir. Genellikle erkek sultan papağan daha değişik şekillerde yüksek ve alçak uyumlu olarak ses volümleri vardır. Kimi zamanda erkek papağan diziler halinde örtme sürecini başlatabilir.

Sultan Papağanı Dişi mi Erkek mi ?

Ayrıca kolay yoldan cinsiyet ayrımını yapmak ve cinsiyetlerini fark etmek tüylerinden yola çıkılarak mümkündür. Fazla melezlenmiş halde olan papağanların tüy rengi cinsiyetleri hakkında ipucu verebilmektedir.

sultan papağanı cinsiyet

Fakat bu tür ayırımı yapabilmek için dokuz aylık dönem sonrasında tüy değişimleri ile belirlenme olasılığı vardır. Dişilerde görülen uzun kuyruk tüyü ve baş kısmında ki renkler erkek papağandan ayıran bir özelliktir. Bu tür belirli çizgiler dişi papağanlarda görülerek erkekte rastlanmaz. Ayrıca erkek sultan papağanların kafa şekillerinde dişi kafa şekline göre daha enli bir biçimdedir.

Cinsiyeti öğrenme

Dişilerin baş bölgesinde ki renginin gri renkte olarak yanakta meydana gelen noktanın olmaması sizin kısa yoldan cinsiyet hakkında ayrımınızı yapabilmenizi kolaylaştırmaktadır. Erkeklerin dişilere oranla baş bölgesinde ki renk sarı ve yanakta nokta bulunur.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir