Hangi Pokemon Nerede Bulunur Pokemon Go

Karşıma çoğunlukla pidgey ve zubat çıkıyor. Uzun yürüyüşler sonucunda bazen farklı türler ile karşılaşsam da sıklıkla aynı tür pokemonlarla karşılaşmaktan çok sıkıldım. Bu bakımdan hangi pokemon nerede bulunur sorusuna ciddi anlamda bir cevap aradım. Özellikle Türkçe yazılmış internet sitelerini takip ettiğimde içeriklerin büyük bir çoğunluğunun boş ve birbirinin aynısı olduğunu görünce yabancı kaynaklardan bilgi derleyerek beğeninize sundum.

hangi pokemon nerede

Normal Pokemonlar Nerede Bulunur

Normal pokemonları yakalamak için uğraşmayın. Zaten şu ana kadar oynayan arkadaşlarım arasında da bu oyunu oynayan internette ki arkadaşlarım arasında da normal pokemon yakalayamıyorum diyen kimseye rastlamadım. O sebepten normal pokemonları evinizin herhangi bir bölümünde bile bulabilirsiniz. 20 nin üzerinde normal pokemon türü bulunmasına rağmen karşımıza çoğunlukla rattata çıkıyor. Şu ana kadar benim hiç karşılaşmadığım normal pokemon türü kesinlikle Farfetch’d olmuştur. Farfetch’d nerede bulunur bilmiyorum. Oyun oynarken de çizgi filmini izlerken de bu pokemonu çok seviyordum. O yüzden nerede bulunduğunu bilen birileri varsa beni aydınlatırsa çok memnun olurum.

Karanlık Pokemonlar Nerede Bulunur

Büyük bir merak konusu, özellikle yabancı forum sitelerinde bu konuda açılmış pek çok başlık  ile karşılaştım. Öyle tahmin ediyorum ki çoğunlukla bu pokemonların daha kalabalık alanlarda bulunması istenmiş ve daha ilerleyen levellerde karşımıza çıkacağa benziyor. Şu ana kadar hiç karanlık tipi pokemon bulan birine rastlamadım. Zira şu ana kadar yüklenenler arasında karanlık tipi pokemonların nerede bulunacağına dair bir bilginin de yer almaması da cabası… Ama oyun ile ilgili bilgiler paylaşılırken bu pokemonların da oyuna renk katacağına dair pek çok yorum okudum. Yani kısa bir süre sonra karanlık pokemonlar nerede bulunur sorusuna daha net bir cevap verebileceğiz. Şimdilik bu sorunun askıda kaldığını söyleyebiliriz.

Uçan Pokemonlar Nerede Bulunur

Bu konuda çeşitli yorumlar okudum. Hatta birkaç farklı Türkçe yayın yapan sitede de nasıl bulunacağına dair bilgilerin yer aldığını gördüm. Ortak payda uçan tip pokemonların ağaçlık alanlarda bulunduğunu gösteriyor. Şu ana kadar ben uçan pokemonlarımın neredeyse tamamını aynı yerde yakaladım. Parktan ziyade piknik alanı gibi şehrin civarında ama yeşillik bir alan biliyorsanız oraya doğru bir yürüyüş yapabilirsiniz. Bu sayede uçan pokemonlara daha kolay bir şekilde ulaşmanız da mümkün olacaktır.

Çelik Türü Pokemonlar Nerede Bulunur

Evet bir forumda arkadaşımız bunun hurdacıda daha kolay bulunacağını söylemiş. Bu tarz pokemonlar söz konusu olduğunda buna benzer espriler ile karşılaşmaya kendinizi hazırlasanız iyi edersiniz. Yapılan yorumlar arasında sıklıkla metro ve tren istasyonlarından bahsedilmiş hali hazırda iki adet çelik türü pokemonumuz bulunduğu için bunları avlamak için bu alanları ziyaret edebilirsiniz. Ne mutlu ki bana ben çelik pokemonumu yumurtadan çıkarmayı başardım.

Psişik Pokemonlar Nerede Bulunur

Yazılanları boş verin. Birbirinin aynısı içerikle dolu olan internet sitelerinde aşağı yukarı aynı adresler işaret ediliyor. Ben buraları ziyaret ettim ama buna benzer bir  pokemona rastlayamadım. Bir arkadaşımız sağlık ocağı ve eczanelerin sıklıkla bulunduğu yerlerde psişik pokemonların daha kolay bulunacağını söylemiş. Bense şehrin merkezinde bulmuştum. Sanırım bazen pokemonlar bu şekilde dağıtılabiliyor. Bu bakımdan sorun yaşamadan bu pokemonlara da hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Buz Pokemonları Nerede Bulunur

Bu konuda rastlantı mıdır bilmiyorum ama ben ilk buz pokemonumu Erciyes Tekir Yaylasında bulmayı başardım. Şehirden çok uzaklaşmadan bu alanları araştırırsanız bulabileceğinizi düşünüyorum. Mevsim kışa döndüğü zaman daha çok buz pokemonunun dağıtılacağını düşünüyorum. Ama bu konuda beni çürüten bir yorum ile karşılaştım. Doğruluğundan emin olmamakla birlikte Antalya’da denize çok yakın bir yerde bir arkadaşımız buz pokemonu çıkardığını söylemiş. Ne kadar doğru bilemiyorum.

Hayalet Pokemonlar Nerede Bulunur

Evet bir başka muamma daha… Şu ana kadar hayalet türü pokemon yakalamayı başaramadığım için sadece diğer adreslerden aldığım yorumlara dayanarak bir sonuca ulaşmaya çalışacağım. Okuduğum kadarıyla hayalet pokemonların boş alanlarda özellikle gece saatlerde ortaya çıktığı söyleniyor. Doğruluk payının ne olduğundan emin olamasam da gerçek olabilir. Bu bakımdan bir gece bende evimizin önünde ki parkta uzunca bir yürüyüş yapmama rağmen herhangi bir hayalet pokemon ile karşılaşmadığımı da belirtmek istiyorum.

Zehir Pokemonları Nerede Bulunur

Evet bu konuda biraz kesin konuşacağım bir alan bulunuyor. Özellikle şehirlerin dışında kalan organize sanayi bölgelerinde zehir pokemonlarının bulunduğunu biliyorum. Çünkü bu konuda yeterince pokemon ile karşılaştım. Nasıl ki yolda yürürken karşınıza rattata çıkma ihtimalinin çok yüksek olduğunu düşünüyorsanız. Organize sanayi sokaklarında dolaşırken de karşınıza zehir pokemonları çıkabiliyor.Bu da gerçekten dikkat çeken bir ayrıntı olarak ön plana çıkıyor. O zaman dövüş tipi pokemonları bulmak için ringleri mi dolaşmamız gerekecek?

Dövüş Pokemonları Nerede Bulunur

Evet her ne kadar bu pokemonlara ulaşmak için ringleri dolaşmanıza gerek kalmasa da bir futbol sahasında pek çok dövüş pokemonuna sahip olabilirsiniz. Tabi ki gittiğiniz zaman hayal kırıklığına uğramamanız gerektiğini hatırlatmakta da fayda var. Çünkü ben ilk kez gittiğimde birden fazla pidgey yakalayarak geri dönmek zorunda kalmıştım. Ama ikinci seferden sonra stadyumda ilk dövüş pokemonumu yakalayıp geri döndüm.

Kaya Pokemonları Nerede Bulunur

Her ne kadar çoğunlukla gelişmiş şehirlerde iş merkezlerinin yoğunlukta bulunduğu yerlerde karşımıza çıktığı söylense de şu ana kadar ben böyle bir yerde kaya pokemonu yakalamayı başaramadım. Ben şu ana kadar sadece onix yakalamayı başardım onu da köprünün ayaklarında bulmuştum. Onun dışında başka bir yerde bulamadım ne yazık ki…

Çimen Pokemonları Nerede Bulunur

Sanırım çimen tipi pokemonları nerede bulacağınızı yazmamıza çok gerek yok. İlk pikniğe gittiğinizde çevrenize bir göz atın kısa süre içerisinde bir çimen pokemonu ile geri döneceğinize emin olabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir