Skype Dosyaları ve Resimleri Nereye Kaydediyor

Yeniliklere hızlı bir şekilde alışmaya devam ediyoruz. Bir zamanların vazgeçilmezi icq ve msn messengerın ardından şimdide skype iyiden iyiye hayatımızda yer almaya başladı. Msn’e alıştıktan sonra Skype’ın çalışma stilinin farklı olması görüntülü konuşma sağlaması gibi durumları başta garipsesek bile kısa süre içerisinde adapte olmayı başardık.

Skype Alınan Dosyaları Nereye Kaydediyor

Şu ana kadar benim Skype nereye dosya kaydediyor sorusuyla pek bir ilişkim olmasa bile yine de sizin için araştırdım. Bunun birkaç farklı yöntemi bulunuyor. Benim tavsiyem skype ile çok fazla içli dışlıysanız bir kez skype klasörünün yerini belirledikten sonra masaüstünüzde o klasöre bir yeni kısayol oluşturarak daha kolay ulaşmanız da mümkün olabilir.

Skype Dosyaları ve Resimleri Nereye Kaydediyor

Skype Geçmişi Nerede

Klavyenizin üzerinde bulunan windows tuşuna r tuşu ile birlikte bastığınız zaman çalıştır ekranı gelecektir. Aynı zamanda başlat çubuğunda yer alan ara butonuna çalıştır yazdığınız zamanda aynı ekranın geleceğinin altını çizelim. Daha sonrasında Çalıştır ekranına AppData yazalım. Karşımıza üç klasörün gelmiş olması lazım. Bu klasörlerde bizi alakadar eden Roaming klasörünün içine girelim. Doğal olarak karşımıza gelen yeni klasörler arasında Skype klasörünü bulalım.

Skype Resimleri Nereye Kaydediyor

İşte tam da bu sorunun cevabına geldik. Kullanıcı adınız her ne ise skype klasörünün içerisinde o isimde bir klasör oluşturulmuş olması gerekiyor. O klasörü bulup giriş yapın. Karşınıza yeni klasörler çıktıysa orada yer alan media_messaging klasörüne girin ve son olarak media_cache klasörüne giriş yapın. Uzun lafın kısası şu ana kadar skype üzerinde kaydedilen tüm resim ve belgelere bu klasör aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bunlar arasından dilediğiniz bir tanesini silebilir yada yeniden kullanabilirsiniz. Asıl dikkat edilmesi gereken konu ise skype üzerinde birden çok oturum açılmışsa her biri için ayrı klasörlerin bulunduğudur. Skype geçmişini kaydeden bu alanlardan uygun olana ulaşarak sizi ilgilendiren klasör üzerinden kaydedilmiş dosyalarınızı silebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir