Sehpa Nasıl Zımparalanır, Nasıl Boyanır ?

Bir süredir kullandığım eski sehpam gözüme batıyor. Onu yenilemek istiyorum ama yenilemeye çalışırken de elimi yüzüme bulaştırmaktan korktuğum için harekete geçemiyordum. Geçtiğimiz günlerde mobilyacı yanında çalışan bir arkadaşımı ziyarete gittiğim zaman ona sehpamı nasıl yenilerim diye sordum. Basamak basamak anlattı ben de size hepsini tek tek yazmak istiyorum.

Sehpa Nasıl Yenilenir

Öncelikle zımparalamak şart tabi, uygun zımparanın tercih edilmesi için sehpanızın görülmesi gerekiyor. Bu konuda bir mobilyacıdan yada inşaat malzemeleri satan bir yerden yardım alabilirsiniz. Ben denedim son derece kolay bir şekilde yardım ediyorlar. Aynı zamanda içime sinmediği için sehpa zımparalama işinde birden fazla yere danışarak hareket ettim. İki yerinde aynı zımparadan bahsetmesi sonucunda gönül rahatlığıyla aldım.

sehpa boyama zımpara

Sehpa Boyama

Sehpa boyama işlemi sanıldığından daha kolaydır. Ama üzerinde damlacık bırakmamak için işinde uzman birinden yardım alacağınız gibi dalgalı bir şekilde de boyayabilirsiniz. Şu ana kadar çok farklı ürünü boyamış biri olarak şunu söyleyebilirim ki sehpa yenileme bunlar arasında en zoru olarak karşıma çıktı. Benim sehpa yenileme konusunda size naçizane tavsiyem ağır renkleri tercih etmenizdir. Çünkü açık renkler hem kir tutuyor hem de boyanın üzerinde kat oluşturduğunuz zaman daha kolay dikkat çekiyor. Ağır renklerde ise (ki en fazla koyu kahveyi tavsiye ediyorum) daha kolay ortadan kaldırmak mümkün oluyor.

Sehpa Boyama Örnekleri

İnternet üzerinde çok fazla sehpa boyama videosu bulunuyor. Dilerseniz bunlardan birkaçına göz gezdirerek sehpa boyama konusunda destek alabilirsiniz. Ama asıl konu sizin sehpanıza uygun şekilde bir boyama yapılıp yapılmayacağına karar vermek. Ona göre bir yol çizmenizin de daha faydalı olacağı unutulmaması gereken konu başlıkları arasında yer alıyor.

sehpa boyama örnekleri

Sehpa Ayakları Eskitme

Mumla eskitme üzerine kısa bir araştırma yaparak sehpa ayaklarının nasıl hazırlanacağı konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Üstelik kendiniz biraz çalışma yaparak hem daha eski hem daha kaliteli sehpaların ortaya çıkmasını da rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Bu oldukça kolay bir işlem olmasının yanı sıra zaman içerisinde de sehpanızın değerinin artmasını sağlayacaktır. Kesinlikle alternatif yöntemleri takip edin.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın