Adalet Meslek Yüksekokulu’ndan Hukuk Fakültesine Nasıl Geçilir, Geçiş Şartları

Bu yazıyı çok sevdiğim arkadaşım Burhan için kaleme alıyorum. İnternette bu konu hakkında yer alan bilgilerin çok dağınık olduğunu söyleyebilirim. Ama şundan emin olarak yazıyorum. Meslek yüksek okulu mezunu olduktan sonra (tabi ki yüksek bir ortalama da şart bu durumda) bu şekilde Hukuk Fakültesine geçiş yapmanızın daha kolay olacağını söyleyebilirim.

Adalet yüksekokulu’ndan hukuk fakültesine geçiş

Meslek Yüksek Okulundan Fakülteye geçiş yapabilmek için birkaç şartı bir arada en iyi şekilde barındırmanız gerekiyor. Bunlar arasında oldukça çalışan ve sizin gibi bu amaç uğruna her türlü fedakarlığı yapan rakiplerinizin olduğunu da unutmayın. Hemen hemen her yüksekokul mezunu öğrencinin fakülteye geçme hayali olduğunu düşünürsek bunlar arasından iyi bir seçim yapılması gerektiği de unutulmamalıdır.

Adalet Meslek Yüksekokulu'ndan Hukuk Fakültesine Nasıl Geçilir

Adalet Meslek Yüksekokulundan Hukuk Fakültesine Geçiş

Yukarda bahsettiğim konu başlığını biraz açalım. Öncelikle Adalet Meslek Yüksekokulu mezunu olmanız gerektiğini söylemiştim. Bu durum için çok iyi bir ortalamaya sahip olmanız da şart haliyle. Bu konuda mümkün olduğu kadarınca okuyorsanız çok çalışmanızı ve imkanınız varsa bölümünüzü ilk üçte bitirmenizi tavsiye ediyorum. Ortalamanız çok önemli olduğu için Adalet okurken derslerinize yoğun olarak çalışmanız demek Fakülteye geçiş yapmayı başardığınız zamanda son derece büyük bir önem arz edecektir.

Adalet meslek yüksekokulu’ndan hukuk fakültesine geçiş şartları

Diğer bir husus ise dgs: orada alacağınız başarılar da sizi potansiyel rakiplerinizin bir adım önüne geçirecektir. Mümkün mertebe daha önceden geçiş yapmış olan insanların yorumlarına dikkat etmeniz işinizi kolaylaştırır. Bu sayede nasıl çalışılması gerektiğini ve hangi üniversitelere yoğunlaşmak gerektiğine detaylı bir şekilde göz atabilirsiniz.

Geçiş konusu son derece teferruatlı bir husustur. Sizin alanınızla alakası olmayan diğer insanların yorum ve çalışma şekillerine de göz atmanızı tavsiye ediyorum.

Son derece sıkıntılı bir sürecin sonunda meyvesini vereceğini ve başarmayı arzuladığınız bölüme geçeceğinize inanıyorum. Bu konuda doğru olan şekilde çalışmak ve hepsinden önemlisi inancın da son derece büyük bir önemi olduğu unutulmamalıdır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir