Sazova Parkı Giriş Ücreti 2023, Çalışma Saatleri, Nasıl Gidilir ?

Sazova olarak bilinen park asıl adı ile Bilim, Sanat ve Kültür parkı olarak bilinmektedir. Sazova Parkı Eskişehir ilimizin sınırları içerisinde bulunan ve mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasında gösteriliyor.

Sazova Parkı Nerede

Sazova Parkı tam olarak nerede sorusunu sorarak park hakkında konum ve temel bilgiler almak isteyen birçok kişi detaylı araştırmalar yapıyor. Eskişehir sınırları içerisinde yer alan ancak kırsal bir arazi üzerine konumlandırılan park Eskişehir Kütahya sınırları karayolu üzerinde bulunuyor.

Park, dinlenmek ve güzel vakit geçirmek isteyen birçok kişiye ev sahipliği yapıyor. Park hakkında bilgi sahibi olmak isteyen birçok kişi Sazova Parkı’na nasıl gidilir sorusunu sorarak bu konu hakkında cevap arıyorlar. Sazova Parkı’na ulaşım oldukça kolaydır. Eskişehir şehir merkezinden otobüs ve minibüs seferleri düzenlenerek parka ulaşım kolaylığı sağlanıyor.

Sazova Parkı Giriş Ücreti

Sazova Parkı ile ilgili merak edilen bir diğer konu ise parka giriş ücretinin ne kadar olduğu konusudur. Parkın giriş ücreti 20 TL olarak kişi başı ücret tarifesi uygulanıyor. Öğrenci 12,5 TL. Eğer ki misafirler parka kendi araçları ile gelecekler ise otopark parası olarak da 5 TL ücret ödemeleri gerekiyor.

Parkın sunmuş olduğu imkanlar ve huzura bakıldığında park giriş ücretinin oldukça makul olduğu gözlemleniyor. Park her yaş grubundan insana hitap ediyor. Çocuklar için birbirinden güzel oyun ve eğlence alanlarından, yetişkinler için ise dinlenme mangal yapma gibi geniş bir hizmet anlayışına sahip olması ile oldukça kaliteli bir zaman geçirme olanağı sunuluyor.

Sazova parkı akvaryum çalışma saatleri

Sazova Parkı için ziyaret saatleri yaz ve kış olarak iki şekilde düzenleniyor. Yazın sabah 08.00 ile akşam 20.00 saatleri arasında, kışın ise sabah 09.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında hizmet sunuluyor. Sazova Parkı ile ilgili merak edilen bir başka konu ise müze kartın bu park için geçerli olup olmadığı konusudur.

Şu anda Sazova Parkı için müze kart geçerli değil ancak konu ile ilgili bakanlıktan resmi bir talimatın beklendiği olumlu bir görüş geldiğinde müze kartın Sazova Parkı için de geçerli olacağı bildirildi. Özellikle yaz ve bahar aylarında birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapan park, kısa süre içerisinde adını tüm ülkeye duyurmayı başardı.

Sazova parkı nerede

Aşağıda ki haritadan parka ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın