Rezervuar Kopekleri Konusu

Rezervuar Kopekleri (Reservoir Dogs)Tavsiye edilen filmler olarak yine çok seveceğinizi düşündüğümüz, gerçek anlamda efsane olmuş, 1992 ABD yapımı olan orijinal adı Reservoir Dogs – Rezervuar Köpekleri filmini tavsiye edeceğiz.

Amerikalı yönetmen Quentin Tarantino, bu filmin yönetmenliğini kendisi yapmıştır, senaryosunu da kendisi yazmıştır ve filmde rolde almıştır. Yani hem yazmış hem yönetmiş hemde oynamış.

Rezervuar Kopekleri Konusu

Büyük bir bölümü bir garajda diyaloglarla geçen, diyalogları, espirileri ve herkesin bir birine silah doğrultup bir birini öldürdüğü efsane final sahnesi ile sıra dışı olan Rezervuar Köpekleri ABD’de 2,832,029 $ hasılata ulaşmıştır.

Rezervuar Kopekleri Konusu

Joe Cabot (Lawrence Tierney) büyük bir elmas mağazasını soymak için bir birini hiç tanımayan kişilerden oluşan bir ekip kurar, Ekiptekiler bir birlerine hitap etmek için renk isimlerinden oluşan kodlar kullanırlar.

Soygun planlandığı gibi gitmez ve ekibin içerisinde bir polisin olduğunu anlarlar, fakat kimin polis olduğunu anlayamazlar, ve garajda herkes silahlarını çeker, ve o kimsenin sağ kalmadığı meşhur final sahnesi…

Yönetmen : Quentin Tarantino
Senarist : Quentin Tarantino
Oyuncular : Harvey Keitel, Tim Roth, Steve Buscemi, Chris Penn, Michael Madsen, Quentin Tarantino
Yapım : ABD – 1992

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir