5 kg Çamaşır Makinesi Ne Kadar Su Alır

Ortalama olarak bir rakam vermek bu konuda daha yerinde bir karar olacaktır. Çamaşır makineleri tek seferde içerisine aldıkları su bakımından incelenmezler. Genellikle ortalama bir program için ortalama su alımı baz alınır. Bunun için çamaşır makinesi üreticilerinin verilerini göze aldığımız zaman ortalama 30 – 40 litre arasında su aldığını söyleyebiliriz. Tabi ki bu durum çamaşır makinesinin boyutuna bağlı olarak değişecektir.

5 kg Çamaşır Makinesinde Battaniye Yıkanır mı

Şahsen ben yıkıyorum. Hem de yıkadığım battaniyeler normal büyüklükte olan battaniyeler içerisine sığıyor. Evde kendi kullandığım iki adet tek kişilik battaniye var. Aslında soruyu 5 kg çamaşır makinesinde tek kişilik battaniye yıkanır mı şeklinde soracak olsaydık cevabımız kesinlikle evet olacaktır. Ama çift kişilik battaniyem olmadığı için bilmiyorum. Yine de mevcut çamaşır makinemden yola çıkarak 5 kg çamaşır makinesinde iki kişilik battaniyenin yıkanmayacağını söyleyebilirim. Minimum 7-8 kg çamaşır makinesi kullanılırsa battaniye yıkamak mümkün olabilir diye düşünüyorum. En azından iki kişilik bir battaniyenin 6 kg çamaşır makinesine de sığmayacağını düşünüyorum. Bu konuda emin olduğumu  söyleyemem.

5 kg Çamaşır Makinesi Ne Kadar Su Alır

En Ucuz  5 kg Çamaşır Makinesi 

Çamaşır makinesi satın alırken ekonomik durumum çok fazla yerinde olmadığı için derinlemesine araştırma yapmak zorunda kalmıştım. Bu dönem içerisinde markaları ikiye ayırarak araştırmama devam etmem kısa sürmüştü. Birinci klasmanda yer alan markalar çok pahalı çamaşır makinesi üreticileri onlar için oldukça yüksek fiyatların ön plana çıktığını gördüm. İkinci klasmanda yer alan çamaşır makineleri de pahalı ama en azından birinci klasmandakilere oranla daha uygun fiyatlılar. Üçüncü klasmandaki makine üreticileri ikinci klasmanın yan sanayileri ve daha düşük gelir grubuna hitap eden makineler üretiyorlar. Marka bazlı hareket edilirse daha kolay araştırılabilir ve bu duruma uygun bir yol çizilebilir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın