Revive Nedir Nasıl Kazanılır

Belli bir leveli geçtikten sonra pokemon savaşları ve gym mücadelelerinin son derece önemli bir hale geldiğinden bahsetmiştik. Oyunun ilk başlarında çok fazla önemi olmasa da ilerleyen dönemlerde daha da dikkat çekici itemlerden bir tanesi olan revive nedir konusunu bugün beraber masaya yatıralım.

revive nedir nasıl kullanılır

Her şeyden önce revive bir tür ilaçtır. Ölmek üzere olan veya canını ciddi miktarda azaltmış olan pokemonların ilacı olarak kullanılmaktadır. Kazandığınız levellere göre belli miktarlarda elde etmenizde mümkün olmaktadır. Daha sonra değineceğimiz konu başlıkları arasında revivenin kullanımından daha ziyade ölmüş pokemonların nasıl geri döndürüleceğini anlatacağız. Şimdilik revivenin ne olduğunu anlatalım.

Revive Nasıl Kazanılır

Revive pokemonlarınızın canını  yükselten bir itemdir ve ilerleyen levellerde de önemi daha çok ortaya çıkmaktadır. Şu ana kadar değinmemiş olsakta level atladıkça verilen ödüller arasında son derece önemli bir noktada yer almaktadır.

Beşinci levelde bize 10 adet, altıncı levelden dokuzuncu levele kadar 5 er adet daha sonraki leveller için de yine 10 adet revive verilmektedir. Level ödülleri ile verilen bu itemllerin mantıklı bir şekilde harcanması ilerleyen zamanlarda ihtiyacınız olması durumunda daha mantıklı bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Revive iteminizi her pokemonunuz için kullanmayın eğer kullanacaksanız da mantıklı bir şekilde kullanmaya özen gösterin. Aksi takdirde ilerleyen zamanlarda daha ciddi sorunlarda kullanacak revive bulamayabilirsiniz. Yada bir sonraki leveli beklemek zorunda kalabilirsiniz. Oyun ilerledikçe level atlamanın da zorlaştığını düşünürsek bu durum sizin için son derece zor bir hal alabilir.

Revive Nasıl Kullanılır

Aslında bu konuya canını kaybetmiş pokemonların geri getirilmesi başlığında değinmiştik. Yine de kısaca değinmemiz gerekirse revive itemini, pokestopa daha sonrasında items bölümüne tıkladıktan sonra revive itemine tıklayarak ulaşıyoruz. Karşımıza çıkan ekrandan canı azalmış pokemonları buluyor ve buradan canlarını yükseltiyoruz. İyi oyunlar…

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir