Ölen Pokemon Nasıl Canlandırılır

Daha öncesinde, revive iteminin ne işe yaradığından bahsetmiştik. O yazımızda kısaca da olsa revive iteminin kullanımı konusuna değindik. Şimdi ise ölmüş veya canı çok azalmış bir pokemonu nasıl canlandıracağımıza veya canını geri getireceğimize değinelim.

ölen pokemon nasıl canlandırılır

Canı azalmış pokemonları güçlendirmek için öncelikle revive itemine ihtiyacımız var. Detaylı bir şekilde bu itemin içeriğine değinmeyeceğim ama revive iteminin level atladığımız zaman ödül olarak verildiğinin altını çizmekte fayda var. Bunun dışında kullanımının da oldukça basit olduğunu anlatalım.

Canı Azalan Pokemonları Güçlendirmek

Bunun için öncelikle revive itemine sahip olmamız gerektiğinden bahsettik. Bunun dışında zorlu bir mücadeleye girmemiz ve sonrasında pokemonumuzun canının azalmış olması da gerekiyor. Şimdi yapılacakları adım adım yazalım.

İlk yapmamız gereken şey poketopa tıklamaktır. Karşımıza çıkan ekrandan İtems kısmına tıklıyoruz. Zaten tıklanacak seçeneklerin sayısı çok fazla olmadığı için oyunu oynarken yada yönlendirilirken de zorluk çekmiyorsunuz. Karşımıza sahip olduğumuz itemlerin bir listesi çıkacak. Bu liste üzerinde revive itemini buluyoruz.

Revive itemi canı tamamen azalmış pokemonların yeniden hayata getirilmesinde kullanılan bir itemdir. Bu itemi kullandıktan sonra ölmüş pokemonlarımızı yeniden canlandırıyoruz. Bir miktar canı artan bu pokemonumuzu daha sonra istersek potion itemini kullanarak daha güçlü bir hale getirebiliyoruz. Bunun için iki iteminde birden bulunması gerektiğinin altını çizelim. İki itemde oyunun en önemli levellerinden biri olan beşinci levelden itibaren kazanmaya başladığımız itemler arasında yer almaktadır.

Yorum yapın