Ptt Bank Eft Saatleri

EFT işlemleri günün belirli saatleri arasında yapılmaktadır. PTT BANK EFT SAATLERİ hafta içi: 09:00 – 17:00 arasıdır. EFT işlemlerinin başlaması ile sonuçlanıp karşı tarafa ulaşması anında gerçekleşmektedir. EFT işlemleri ancak hafta içi belirlenen saatler içerisinde uygundur. Saat 17:00 ‘ dan sonra yapılan EFT ler bir gün sonra 09:00 itibari ile gerçekleşmektedir. Özellikle acil yapmamız para transferlerinde oluşabilecek sistemsel aksiliklerden dolayı 17:00 ‘ dan daha erken bir zaman zarfı içerisinde yapılması EFT işlemlerimizin aksamamasını engellemek adına önemlidir. Hafta sonu ya da cuma 17:00 dan sonra yapılan EFT işlemleri ilk mesai günü yani pazartesi 09:00 dan itibaren gerçekleşmektedir. Belirtilen zaman zarfları dışında gerçekleşen EFT ler hemen karşı tarafa geçmez ve mesai saatleri beklenmek zorundadır.

Ptt Bank Eft Saatleri

Günün her saati ve haftanın her günü istediğimiz vakitlerde EFT işlemi başlatabiliriz fakat karşı tarafa EFT nin geçmesi için mesai saatinin gelmesi gerekir. Bu süreç üzerinde EFT için vermiş olduğumuz talimat PTT bank EFT sisteminde beklemeye alınmaktadır. En hızlı sonuç için EFT saatlerine dikkat etmeliyiz. 17:00 dan sonra 1 dakikalık gecikmenin olması dahi EFT mizin diğer gün mesai saatine kadar beklemesine sebep olmaktadır.

PTT Bank EFT işlemleri en çok tercih edilen bir işlemdir. EFT işlemleri sırasında ki masrafların uygun rakamlarda olması sebebi ile gayet makuldür. Ve en hızlı EFT işlemlerini bize sunmaları da güzel özelliklerinden birisidir. EFT işlemlerinde gönderilen tutara göre masraf hesaplanmaktadır. Hafta sonu açık olan PTT şubeleri olsa dahi yine yapılan EFT lirin gerçekleşmesi için haftanın ilk günün mesai saati beklenmek zorundadır. Elerki acil olan EFT işlemlerimiz mevcut ise muhakkak ki EFT saatlerinin dışında işlem yapmamaya dikkat etmeliyiz. Hem işlemlerimizi halledebilir,  hem de mağduriyet yaşamayız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir