iPhone İndirdiğim Müzikleri Nasıl Zil Sesi Yaparım

Günümüzde neredeyse herkes cep telefonu kullanmaktadır ve iPhone kullanıcı sayısı da bilindiği gibi oldukça fazla. Kullanıcıların birçoğu da telefonun kendisinde olan zil seslerinden sıkılmış olacak ki sevdiği bir şarkıyı telefonunda çalsın istiyor. iPhone’ da siz ne kadar isterseniz isteyin bunu engelleme çabası içerisinde. Onlar sizin bu işi App Store üzerinden para ödeyerek satın almanızı istiyor. Haliyle amaçları para kazanmak. Peki, iPhone’da Herhangi Bir Müziği (Şarkıyı) Zil Sesi Yapma işlemi nasıl yapılır. Bunun farklı yolları var ancak biz en kolay olan yönteme değinelim. Öncelikle bilgisayarınıza istediğiniz şarkıları indirmiş olmanız gerekmektedir. Müzik indirmek için internetten araştırıp nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Müziklerinizi indirdikten sonra aşağıdaki adımları izleyeceğiz.

iPhone Şarkıları Zil Sesi Yapma

İşleme başlamadan önce yapmanız gereken ilk iş, eğer yüklü değilse bilgisayarınıza iTunes’ u yüklemek olacak. Yükledikten sonra iTunes’ u açın. iTunes’ da ki Müzikler bölümünün içine, bilgisayarınıza indirdiğiniz ve zil sesi yapmak istediğiniz müzikleri sürükleyip bırakın. Buradan istediğiniz şarkıyı seçin ve sağ tıklayın. Açılan bölümden “Bilgi Ver” ibaresini seçin. Açılan pencereden seçenekler bölümünde yer alan başlat ve durdur komutları ile şarkının ne zaman başlayıp ne zaman duracağını ayarlayabilirsiniz.

iphone zil sesi yapma

iPhone’a nasil zil sesi yapabilirim

Zil sesinin çalma süresi 40 sn olmalıdır. Bunu düşünerek şarkının istediğiniz bölümünü ayarlayın. Sonra tamama basın. Seçtiğiniz şarkının üzerine tekrar sağ tıklayın. “AAC Sürümünü Yarat” ibaresini seçin. Oluşturulan AAC parçasını masaüstüne sürükleyin. Parçanın uzantısını m4r olacak şekilde düzeltin. iPhone’unuzu bağlayın ve iTunes’u açın. iTunes’da bulunan “…” menüsüne basın ve “Ses Tonları” ibaresini seçin. m4r yaptığınız parçayı buraya sürükleyin. Sonrasında şu adımları izleyin: iPhone, Ses Tonları, Ses Tonlarını Eş Zamanla, Seçilen Ses Tonları, Şarkı Seçimi, Uygula. Son olarak da zil tonu bölümüne gidip müziğinizi seçin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir