Potion Nedir Nasıl Kullanılır

Pokemon go oyununda yer alan itemler hakkında yazmaya devam ediyoruz. Öncelikle bu konuda değinmek istediğim bir konu var. Bende bu oyunu sizler gibi çıktığı günden beri oynuyorum. Bir yandan da oyunda öğrendiğim noktaları size anlatmaya çalışıyorum. Bu bakımdan eklemek yada sormak istediğiniz bir konu varsa lütfen çekinmeden yorum kısmına yazarak öğrenmek istediğiniz konu başlıklarına buradan değinin.

Potion Nedir Nasıl Kullanılır

Şimdi potion nedir sorusunun cevabına birlikte değinelim. Gym savaşları belli bir levele geldikten sonra oyunun en eğlenceli parçasını oluşturuyor. Bu bakımdan da bu savaşlara girdiğiniz zaman bazen pokemonlarınızın canının ciddi anlamda azaldığını ve hatta öldüğünü de görebiliyorsunuz. Gym savaşlarında bir pokemonunuz ölürse öncelikle revive itemine ihtiyaç duyuyorsunuz. Potion itemi ise ikinci sırada yer alıyor. Daha çok pokemonlarınızın canının geri getirilmesi için bu itemden yararlanmanız gerektiğini belirtelim.

Potion Nasıl Kullanılır

Bir pokemonunun ölmesi durumunda revive itemini kullanarak onu yeniden canlandırabilirsiniz. Bunu yapmak için revive itemine ihtiyacınız var. Bir miktar canı kendine gelen pokemonunuz daha sonrasında ise potion iteminden yardım alarak canının artırılmasında kullanılabilir.

Bunun dışında kullanmak için öncelikle poketopa tıklıyoruz. Daha sonrasında ise karşımıza items bölümü geliyor. Oraya da girdikten sonra alt alta yer alan potion ve revive itemlerine giriyoruz. Bu itemleri level geçişlerinde kazandığımızı da söylemekte fayda var. Daha sonrasında ise potion itemine tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra canı azalan pokemonlar karşımıza çıkıyor. Kullanmak istediğimiz ve canı azalmış olan pokemonlarımıza bu ekrandan ulaşarak canlarını yükseltmemiz mümkün oluyor.

Potion Nasıl Kazanılır

Önemli bir soru: Öncelikle potion kazanmak için level geçişleri sonrasında ki ödülleri beklememiz gerektiğinden bahsetmiştik. Önemli itemler daha çok beşinci levelden sonra verilmektedir. Bu itemlerden faydalanırken mümkün mertebe ilerleyen levellerde level atlamanın son derece zor olduğunu da unutmamanız gerekmektedir. Yani gereksiz yere bu itemleri tüketirseniz ilerleyen zamanlarda daha ciddi sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Beşinci levelde size verilen on adet potion itemini yalnızca ihtiyacınız olduğunda kullanırsanız ilerleyen levellerde yer alan gym savaşlarında daha rahat edeceğinizin altını çizmekte de fayda var.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir