Pokestop Kayboldu Bulamıyorum

Pokemon go oyunu temel olarak iki sorun sebebinden oynanmıyor. Birinci sorun oyuncu kaynaklı olanı; bunlar sıklıkla telefon desteği, işlemci kaynaklı olanı (intel sorunu çözüldü) ve internet hızı gibi konulardan dolayı ortaya çıkan sorunlardır. İkinci sorun kaynağı ise oyun kaynaklı olanlardır. Bu sorunların başını hiç şüphesiz server hatası çekiyor. Server hatalı olduğunda yada cevap vermekte geciktiğinde hep birlikte bir takım alternatiflerden yardım alarak girebiliyoruz. Bu da başka sorunların ortaya çıkmasını tetikliyor. Genellikle oyuncuların pokestop bulamıyorum ne yapmalıyım benzeri yorumlarının temel nedeni de bu sebepten kaynaklanıyor.

Pokemon Go Pokestop Çıkmıyor

Öncelikle oyuna nasıl girdiğinizi söylemeniz buna benzer sorunlarda çok önemli… Örneğin oyun oynamak istediğinizde server hatası ile karşılaşıyor ve uçak modunu açarak mı giriyorsunuz? Yoksa oyuna birkaç sefer denedikten sonra mı giriyorsunuz? Buna benzer pek çok soru işareti oyunun temel dinamikleri arasında yer alıyor.

pokestop

Henüz resmi olarak indirip oynamaya başlamamız bir yana dursun. Oyun aşırı yüklenme ve yeni olması nedeniyle server isteğine çoğu zaman karşılık veremiyor. Bizim farkında olmadığımız bazı yenilikler nedeniyle de çok sık oyunda kopmalar yaşanıyor. Bulunduğunuz bölgeden kaynaklanan ve hatta serverdan dolayı ortaya çıkan bazı nedenlerden dolayı pokestop bulamama boş nearby sorunu gibi pek çok sorun ile istesek de istemesek de muhatap olmak zorunda kalıyoruz.

Bu durumun tek çözümünün bir süre bekledikten sonra tekrar oyuna girmek olduğunu da hatırlatmakta fayda görüyorum. Çünkü şu ana kadar çıkmayan pokestop yada aniden kaybolan pokestop sorununu birkaç saat sonra oyuna tekrar girmek istediğimde çözdüğümü söyleyebilirim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir