Pokemon Türleri Nelerdir

Pokemon go oyuncularının yolda birbirini görüp tanıdığı şu günlerde önlenemez bir şekilde oyunun popülerliğini artırdığını söyleyebiliriz. Henüz ülkemizde resmi olarak indirilmeye başlanmamasına ve sıklıkla server sorunu, gps sorunu ve kamera sorunu gibi sorunlarla karşılaşmamıza rağmen oynamaktan kendimizi alamadığımız bir oyun haline geldi…

Hangi Pokemon Türünü Almalıyım

Öncelikle pokemon serilerini izleyenler bilir. Hatta bizim gibi tasoları ile oynamış olan neslinde rahatlıkla hatırlayacağı bir konu vardır ki o da pokemonların bir türü ve anti olduğu birden fazla tür bulunmaktadır. Bazı pokemon türlerini özellikleri ile rahatlıkla çıkarmak mümkün olurken bazılarının hangi türde olduğunu bilmek için daha profesyonel bir oyuncu olmanız gerekecektir.

Örneğin Pikachu elektrik türüne ait bir pokemondur. Oyun için iyi kurgulanmış bir türler mücadelesi bulunmaktadır. Bunun temeli de türlerin antilerinin nasıl oluştuğu ile doğrudan ilişkilidir. Hepsini tek tek anlatacağım. Hazır elektrik türü pokemonlardan açılmışken bu pokemonların özelliklerine değinebiliriz. Örneğin elektrik türü pokemonlar daha hızlıdır ve saldırıları toprak türü pokemonlara zarar vermemektedir. Su ve uçan pokemonları avlarken de elektrik pokemonlarından yardım alabiliyoruz.

Pokemon Türleri Nelerdir

Pokemon Türleri Nelerdir

Tek tek değineceğim ama oyunda sıklıkla karşılaştığım türler: ateş, elektrik, su, normal ve toprak türleridir. Bunun dışında buz, çimen, hayalet,  kaya… türleri bulunmaktadır. Pokemon türleri oyun için oldukça büyük bir önem taşısa da aslına bakılırsa oyun içerisinde pokemonlarınızın gücü açısından pek çok farklı özelliğin bir arada bulunması gerektiği de çok önemlidir.

Örneğin elektrik türü bir pokemonunuz olduğunu var sayalım. Bunun için cp değerinin ve evrimin de önemi bulunuyor. Oyun level yapısı ile ilerlediği için sadece kuru bir tür ayrımı yeterli olmayacaktır.

Şimdi tek tek pokemon türlerini artıları ile eksileri ile inceleyeceğiz. Öncelikle ateş türü ile başlamayı düşünüyorum. Tabi ki sizin önerdiğiniz bir tür varsa bunu yorum bölümüne yazabilirsiniz. Sizler için araştırıp detaylarını iletirim. İyi oyunlar…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir