Pokemon Yumurtası Nasıl Çatlatılır

Pokemon go oyununda çok fazla dikkat çekmeyen özelliklerden bir tanesi de yumurtalardır. Genellikle pokemon yakalama üzerine değiniliyor olsa bile yine de yumurta çatlatmanın son derece önemli olduğu da unutulmamalıdır.

Genellikle yumurtalar size pokestoplarda verilir. Bunun için bir de incubatore ihtiyaç duyarsınız. Belli bir mesafeyi yürüdüğünüz zaman yumurtanız çatlayacaktır. Genellikle yürüme mesafesi olarak 5 km verilse bile çoğu zaman 5 kmden biraz daha fazla yürümeniz gerekebilir.

Nasıl Yumurta Çatlatılır

Harita üzerinde main menuye dokunuyorsunuz. Daha sonrasında ise pokemon kısmına girdikten sonra ekranın üst köşesinde bulunan egg bölümüne geçiyorsunuz. Daha sonrasında ise yumurtalarınız liste şeklinde karşınıza çıkmış oluyor. Daha sonrasında ise çatlama işlemini gerçekleştirmek için incubator seçiyorsunuz. Belli bir mesafeyi yürüdükten sonra çatlama işlemi gerçekleşmiş oluyor.

yumurta çatlatma

Pokemon go oyunun açık tutulması yumurtanın çatlaması için son derece büyük bir öneme sahiptir. Aksi takdirde o kadar mesafeyi de boşa yürümüş olursunuz. Bunun dışında her incubatorun bir sefer yumurta aldığını ve birden fazla yumurta çatlamak içinde birden fazla incubatore sahip olmanız gerektiğini de unutmamanız gerekiyor.

Yumurta çatlama işlemi bu bakımdan farkında olmadan gerçekleşiyor. Eğer imkanınız bulunuyorsa birden fazla incubator alarak yumurta çatlatmayı da unutmamanız gerektiğinin altını çizelim. Aynı candy ve stardustta olduğu gibi egglerinde son derece büyük bir önemi bulunmaktadır. Yumurta çatlatma konusunda kafanıza takılan sorular varsa yorumlar kısmından yazmanızı rica ediyoruz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir