Pokemon Go Pokemon Güçlendirmek

Bütün konu başlıkları ile pokemon go oyununa değinmeye devam ediyoruz. Oynadığınız oyun içerisinde savaş ve gym müdafası gibi konu başlıklarının çok büyük bir önemi bulunduğu için pokemon güçlendirmenin de bu sebepten önemi bulunuyor. Peki ama pokemon nasıl güçlendirilir ve bu güçlendirme seçeneği ne işe yarar? Pokemon güçlendirme seçeneğine değinmeden önce bu işlemin nasıl yapılacağından bahsetmek istiyorum. Pokemon güçlendirmek için stardustınız olması gerekiyor. Bu işlem için zaten ihtiyacınız olan birimleri üzerine geldiğiniz zaman detaylı olarak belirtiyor.

Pokemon Nasıl Güçlendirilir

Öncelikle oyunun ekranında bulunan haritadan main menu kısmına geliyoruz. Daha sonrasında ise geliştirmek için pokemon ve güçlendirmek istediğimiz pokemona gidiyoruz. Burada yer alan pokemon özellikleri arasında pokemonun genel özellikleri de bulunduğu için level up seçeneğine geliyoruz. Aynı şekilde summary kısmından ne kadar stardust ve candy ihtiyacı olduğunu daha net bir şekilde görebiliyoruz. Zaten pokemon go candy ve stardust olmadan pokemonumuzu güçlendirmemizin mümkün olmadığını da unutmamak gerekiyor.

pokemon güçlendirme

Aynı zamanda hazır konusu açılmışken stardust ile candy arasında ki farka da değinelim. Candy pokemon türleri için ayrı ayrı kazanılırken stardust daha genel bir birimdir. Bir pokemon için kullanılan candy başka bir tür pokemon için kullanılamazken stardust kullanımı konusunda herhangi bir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

Bunun dışında oyun içerisinde aklınıza takılan herhangi bir konu bulunuyorsa yorumlar bölümünden bize yazabilirsiniz. Oyun hakkında özellikle cevaplanmasını istediğiniz konularda hızlı bir şekilde cevaplandırılacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir