Ateş Türü Pokemonların Özellikleri Nelerdir

Oyun oynamadan öncede sıkı bir pokemon hayranı olduğum için pokemonların özellikleri hakkında üç aşağı beş yukarı bilgi sahibiydim. Hangi pokemon hangi pokemona karşı ne gibi bir etki gösterir iyi kötü bilgi sahibiyim. Ama yine de bu pokemon go oyunu için biraz araştırma yapmak zorunda kaldım.

Ateş pokemonu denildiği zaman ilk olarak akıllara charmender gelmektedir. Bu sempatik pokemon evrim geçirdikçe dizisini izleyenlerinde bildiği gibi giderek huysuz bir hal almıştı. Bunun dışında ateş pokemonları arasında ninetales ve vulpix de sayılabilir.

Ateş Pokemonlarının Diğer Pokemonlara Karşı Avantajı

Genel olarak ateş pokemonlarının su ve toprak pokemonlarından çok zarar aldıklarını söyleyebiliriz. Bunun dışında kendilerinin zarar verdiği türler arasında buz, böcek ve çimen türlerinin yanı sıra çelik türlerini de dahil etmek yanlış olmayacaktır.

ateş pokemonları

Bunun dışında diğer türlerle savaşmaları durumunda da ortada giden bir mücadele izleyeceğimizi söyleyebiliriz. İyi bir pokemon takipçisiyseniz ateş pokemonları dendiği zaman buz ve su pokemonlarını aklınıza getirmişsinizdir.

Pokemon Go Ateş Türü Pokemonlar

Bilindiği gibi pokemon go oyununda bulunan ateş türü pokemonlar, su türü pokemonlardan ciddi anlamda zarar alırken, buz türü pokemonlara ciddi anlamda zarar verebiliyorlar. Aynı zamanda çimen ve böcek türü pokemonlarında bu anlamda altını çizmekte fayda bulunuyor. Bunun dışında bir pokemon bulduğunuz zaman kesinlikle pokemon go için kaçırmadan yakalamanız gerektiğinin de altını çizelim. Zaman içerisinde pokemon türleri hakkında daha da bilgi sahibi olduğunuzda farklı türlerin nasıl yakalanıp kullanıldığını da detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Sormak istediğiniz sorular varsa lütfen yorum kısmından yazın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir