Pokemon Takımı Nasıl Seçilir

Pokemon Go oyununun inceliklerini anlatmaya devam ediyoruz. Aslına bakılırsa oyun ilk çıktığı andan itibaren işimi gücümü bırakıp bu oyunu oynamaya çalışıyorum. Çoğunlukla pokemon go server hatası ile karşılaşsam da serverların çalıştığı anları denk getirip sokaklarda dolaşmaya devam ediyorum.

pokemon go t50

Pokemon go serverları çalıştığı zamanların dışında ciddi anlamda bir yavaşlık sorununu da beraberinde getiriyor ne yazık ki… Bu yavaşlığı şimdilik oyunun yeni olmasına ve aşırı ilgiye bağlayabiliriz. Ama ilerleyen zamanlarda bu sorunun aşılacağını düşünüyorum.

Pokemon Go Takım Nasıl Seçilir

Pokemon go takım seçme konusuna gelecek olursak sıklıkla pokemon go oyunun pokemon toplama üzerine kurulu olduğu düşünülüyor. Oysa ki oyunun güzellikleri sadece bununla sınırlı değil, çünkü gymlere giderek mücadele edebilir ve takımınızla birlikte bu gymleri ele geçirebilirsiniz.

Oyun içinde klan kurma ve takım kurma gibi seçenekler şu an için bulunmuyor. Bunun yerine 5 levele ulaştığınız zaman size üç takım arasından tercih yapmanız isteniyor. Kendi durumunuza göre bu üç takım arasından tercih yapabilirsiniz. Peki ama bu takımların bize ne gibi avantajları bulunuyor?

Öncelikle takım renklerinden bahsedelim. Mavi, Altın ve Kırmızı takımlar sizin gymlerde başka kişilerle mücadele etmenize olanak sağlıyor. Sokakta gezerken karşınıza çıkan gymlerin çoğunlukla birileri tarafından ele geçirildiğini görüyorsunuz. Bunlara yakından baktığınız zaman takım renklerinizi görüyorsunuz. Örneğin mavi takım olduğunuzu düşünelim. Bir gymi elinizde bulundurmanız durumunda 21 saatte bir size ödül veriyor. Bu sayede ne kadar çok gymi elinizde bulundurursanız ödülünüzün ve kazancınızın o kadar arttığını görebilirsiniz. Bu bakımdan sürenin son derece büyük bir önemi bulunuyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir