Pokemon Go Pokemon Bulma

Tek kelimeyle şu ana kadar oynadığım oyunlar arasında bana en çok kalori yaktıranın pokemon go olduğunu söyleyebilirim. İlk duyduğum anda bana çok saçma gelse de oyunu indirip oynama fırsatı bulduktan sonra yavaş yavaş kanım kaynadı. Şu an için o kadar eğlenceli geliyor ki işi gücü bırakıp server sorunu olmayan zamanlarda pokemon arayışına giriyorum.

Peki ama sorulan sorulardan birkaçına değinmek istersek. Pokemon go nasıl pokemon bulunur sorusuna yoğunlaşalım. Oyun haritasına baktığınız zaman karşınıza pokestop ve gym noktaları geliyor. Bunun yanı sıra bazen size uzak yada yakın noktalarda havaya doğru uçuşan yapraklar şeklinde görüntülerle karşılaşıyorsunuz. Bu yaprakların yüzde seksen ihtimalle pokemon olduğunu söyleyebiliriz.

Pokemon Nasıl Bulur ?

Aynı zamanda pokemonların uzaklığı hakkında bilgi sahibi olmak için yapmanız gerekenlere değinecek olursak pokemon bulmak için oyunun sağ alt kısmında bulunan üç pokemona tıklamanız yeterli olacaktır. O kısma geldiğinizde pokemonların altında üç adet ayak şeklinin yer aldığını görebilirsiniz.

Pokemon Bulma

Bu ayak şekilleri o pokemonların size olan uzaklığını belirliyor. Bu ayakların en fazla adedinin üç olduğunu üçü aşması durumunda mesafenin uzaklaştığını söyleyebiliriz. Bu bakımdan bir ayak bulunduğunda pokemona gittikçe yakınlaştığınızı anlayabilirsiniz. Ayak sayısının üçün üzerine çıkması durumunda ise yakalama ihtimaliniz bulunan pokemonun kaybolduğunu görüyorsunuz.

Pokemon go pokemon yakalama için yapmanız gereken tek şey haritada kımıldayan yaprakların yanına giderek uygun olan pokemonları yakalamak olmalıdır. Zaman içerisinde bu durum değişiklik gösterebilir. Oyunun daha fazla kişi tarafından oynanması ile birlikte şimdi ki kadar sık pokemonlarla karşılaşma ihtimalimizin olmadığını da düşünebiliriz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir