Pokemon Savaşı Başladı Mı

Şu ana kadar pokemon go oyunun pek çok farklı özelliğinden, eksikliklerinden ve sorunlarından bahsettik. Genel olarak oyun son derece iyi bir çizgi üzerinde ilerliyor. Bunun dışında son dönemlerde bu oyunun yükselişini göz önüne alarak bazı genel eksikliklerden de bahsetmiştik. İlk olarak karşımıza çıkan eksiklik oyun içerisinde clan kurma eksikliği gibi görünüyor. Bilindiği gibi oyun içinde üç farklı takıma giriş yapıyor ve bunları değiştiremiyorduk. Fakat ilerleyen zamanlarda pokemonlar için clan kurma imkanımız olsaydı daha iyi olmaz mıydı?

pokemon savaşı

Oyun içi diğer bir eksilik ise mücadelelerin sadece gymlerde olmasından kaynaklanıyordu. Oysa ki gymler dışında yolda giderken pokemon savaşları olsaydı hem oyun daha eğlenceli olurdu. Hem de oynayan kişiler bu oyundan daha çok eğlenirlerdi.

Şu ana kadar tam olarak anlamasam da sanırım yolda giderken pokemon savaşları yapmamıza müsaade eden güncellemenin gelmek üzere olduğunu okudum. Şu ana kadar bu durumu birkaç kez daha dile getirmiş olsalar da şu an için birkaç farklı forum sitesinde de konuşulduğunu görüp heyecanlandığımı söylemek istiyorum.

Pokemon Go Pokemon Savaşı

Evet yolda giderken hiç tanımadığınız biri tarafından savaşa çağrılabilir. Yada çok sevdiğiniz bir arkadaşınızla pokemonlarınızı dövüştürebilirsiniz. Şu ana kadar bu durum bir beklenti gibi görünse de pokemon go oyununun popülerliğini düşünecek olursak kısa süre içersinde böyle bir yenilikle karşılaşma ihtimalimizi de göz ardı etmemek gerekiyor.

Kısa bir gelecekte, oyun içinde daha fazla clan seçeneğine ve daha fazla mücadele etmeye olanak sağlayacak yeniliklerin ön plana çıkmasını da beklediğimizi belirtmek istiyoruz. Bize kalırsa şu ana kadar buna benzer yeniliklerin çıkarılmamış olması da şu ana kadar sıklıkla yaşadığımız server sorunlarından kaynaklnamış olabilir. Çünkü oyun bir anda çok fazla kişi tarafından indirilmeye başlandı ve bu da hem server hem de diğer sorunların sıklıkla ortaya çıkmasına neden oldu.

Oyunun zaman içerisinde hızlı bir şekilde gelişmeye başlaması da buna benzer eksikliklerinde hızlı bir şekilde ortadan kalkmasına olanak tanımışa benziyor. Peki ama bu oyunda başka ne tür yenilikler olabilir? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir