Pokemon Nasıl Dövüştürülür

Henüz yeni olan bu oyunda yolda dövüşen pokemonlar görmemiz ne yazık ki mümkün olmuyor. Bu sebepten pokemon go pokemon savaşları için ziyaret edebileceğimiz tek adres olarak bize gymler kalıyor. Bildiğiniz üzere gymlerin rengi gri iken herhangi bir takım tarafından alınmamış oluyor gymlerin rengi değiştiği zamanda dövüş yapmanızın mümkün olduğu anlamına geliyor.

İki pokemon karşı karşıya geldiğinde size mümkün olduğunca rakiplerinize karşı üstünlük sağlayacak ipuçları vermeye çalışacağım. Bunun için öncelikle güvenebileceğiniz bir pokemonunuz olması şart tabi ki oyuna yeni başlıyorsanız ilk birkaç müsabakayı kaybedebilirsiniz. Zaman içerisinde daha da ustalaşacak ve bu oyun hakkında daha detaylı bilgiye sahip olacaksınız.

Pokemon Dövüş Komutları

İki pokemon karşı karşıya geldiğinde pokemonların güçleri kadar önemli olan bir diğer konu ise sizin hızlı davranmanızdır. İlk başta bu konuda biraz amatörlük yaşatsa bile sadece üç adet olan basit komutlar yardımıyla son derece hızlı bir şekilde adapte olarak savaşacak hale gelebilirsiniz. Sadece üç basit komut olduğundan bahsetmiştik üzerinize düşen bir diğer görev ise mümkün olduğu kadar bu komutları hızlı bir şekilde uygulayarak oyunda üstünlük kurmak olmalıdır.

Mevcut komutları son derece hızlı bir şekilde kullanmanız durumunda pokemonunuzun dövüşürken ki gücü de ortaya çıkacaktır. Bu bakımdan öncelikle teker teker pokemon dövüşü esnasında yapılması gerekenlerden bahsedelim.

pokemon go pokemon dövüşleri

Pokemon Dövüş Teknikleri

  • Birinci komut tek tuş: Bir kere pokemonunuzun üzerine tıklamanız durumunda pokemonunuzun dövüş esnasında kullanmak istediği ana yeteneğini kullanmaktadır. Sık sık uygulanabilir ama dikkatli olunması ve kullanmadan önce devamlı olarak sabit kalınmaması gerekmektedir.
  • İkinci komut uzun tuş: Daha güçlü vuruş yapması için bu komutu kullanabilirsiniz. Ana komutun aksine bunu yapmak için belli bir süre beklemeniz gerekiyor ve bunun ötesinde de devamlı olarak durmasının da eksi yönleri de bulunabiliyor. Bu bakımdan da dikkatli olunması gerekiyor.
  • Üçüncü komut kaçınma tuşu: Bu komut sayesinde rakiplerinizin size olan hamlelerinden kurtulmanız mümkün olabiliyor. Çoğunlukla doğru zamanlarda yapılması durumunda da rakiplerinizin hamleleri boşa çıkıyor ve savuşturma imkanına sahip oluyorsunuz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir