Pokemon Go Kamera Sorunu

Gün geçmiyor ki yeni bir pokemon go sorunu ortaya çıkmasın. Daha öncede belirttiğimiz gibi henüz net bir şekilde indirilmeye başlanmamasına rağmen daha şimdiden on binlerce kişinin favori oyunu haline gelmeyi başaran pokemon go da pek çok farklı sorunda dikkatleri üzerinde topluyor.

Peki ama bu sorunların çözümü var mı? Cevabımız evet ama şimdilik oyun çok yeni olduğu için ve güncelleme sorunları bulunduğu için bu sıkıntılar yüzünden oynamada güçlük çekebiliyoruz. Bunun dışında zaten oyun tarafından desteklenmeyen marka ve modellere oyun yükleyerek oynamaya çalışanların listesi de hiç az değil…

Hal böyle olunca bu eğlenceli oyun son derece zor bir şekilde oynanmaya başlıyor. Son bir gün içerisinde pek çok kullanıcı tarafından aynı sorunun yaşandığına dair yorumlarla karşılaştığımız için hem bilgi paylaşımı hem de bu konu başlığına değinmek için sizlerin yorumlarını almaya karar verdik.

pokemon go kamera hatası


Pokemon Go Kamera Hatası Nedir

Şu ana kadar aktif bir pokemon go oyuncusu olmama rağmen henüz bu soruna benzer bir sorun ile karşılaştığımı söyleyemeyeceğim ama kamera sorunu konusunda gönderilen yorumlardan yola çıkarak iki çeşit sorun olduğunu da söyleyebilirim.

Birinci sorun ar mod dışında kamerası açılan ama pokemonları görünmeyenlerden gelen hata mesajları. İkinci sorunda ise kamera açılmaya çalışıldığı andan itibaren siyah ekran ve daha sonrasında oyunun kendi kendini kapatması ile karşılaşılan oyuncuların sorunları yer alıyor. İki sorundan biri ile karşılaşan okuyucularımızda yorumlar kısmına sorunun ne zaman meydana geldiğini cep telefonu modellerini ve daha önce oyunu oynayıp oynamadıklarını yazarlarsa memnun oluruz.

Bir de tabi ki sorunu çözmeyi başaran kullanıcıların yorumlarının da bizim için çok değerli olduğunu hatırlatmada fayda görüyoruz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Pokemon Go Kamera Sorunu (24 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Samsung galaxy E5 ar modu açıyorum tekrar diğer mods geç diyor ve ar mode açıkken etrafta pokemon göremiyorum.

 2. Samsung galaxy j7 kullanıyorum, ar modda pokemon görülmüyor, tekrar diğer moda geçin uyarısı geliyor

 3. LG K10 LTE kullanıcısıyım, AR modda kamera açılıyor fakat pokemonlar görünmüyor, diğer moda geçerek görüntüleyebiliyorum ancak.

 4. Samsung galaxy j7 kullaniorum
  Ar modunda kamerada pokemon gozukmuyor
  Birde ayarlardan güc tasarufunu aciyorum telefonu cebime koyuyorum malesef ekranda sonmuyor sikinti neeeee

 5. Bunun Nedeni Telefonların Sanal Gerçekliği DESTEKLEMEMESİDİR !! Bildiğim Kadarıyla Çözümü YOK TELEFON DEĞİŞTİRMEKTEN BAŞKA !!

 6. General Mobile Discovery 2 Mini
  Tam olarak birinci sorun var kamera acılıyor fakat Pokemon gözükmüyor

 7. General mobile Discovery aldığımdan beridir pokemon buluyorum yakalamak için üstüne basıyorum kamera açılıyor ve orada orientation falan birşey ler yaziyor no ya basıyorum geziyorum geziyorum pokemon yok çözümü varmı

 8. Samsung a7 kullaniyorum kamera aciliyor fakat pokemonlar görünmüyor ar modu kapat uyarisi geliyor.

 9. iPhone 6s kamerada dışarısı gözükmüyor mavi bir ekran var pokemonları yakalamak için ekran açılmıyor sadece pokemonları ve karakter gözüküyor

 10. kamera açılıyor pokemonu yakalıyorum oyundan atıyor bazen bazende ekran donuyor İphone 4s 16gb

 11. Aynen benim de j7 lanet olsun yonunuz bulunamadi diyo ve ar modundan cikmak zorunda kaliyorum, oyundan soguttu vallaha

 12. Bende Discovery general mobile var aynı sorunu bende yaşıyorum Oyun resmi çıkışı daha yapmadı 1 hafta içinde google play’e gelir o zamanda aynı sorun olursa telefonun jiroskop özelliği olamamasından dolayı olabilir.

 13. Samsung A5 kulanıyorum önceden kamerada sorun yoktu, şimdiyse ar modu açtığımda ekran siyah pokemon gözükmüyor… Diğer moda geçtiğimde ancak görebiliyorum…

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın