Android Wifi Şifresini Öğrenmek

Hepimizin başına gelen bir problemdir wifi şifresini öğrenmek hele bir de akıllı telefonlarımızda kayıtlı olmasına rağmen karmaşık bir şekilde koyduğumuz wifi şifresini bulmakta zorluk çekiyorsak o zaman alternatif bir yöntemle bu wifi şifrelerini öğrenmek zorunda kalabiliriz. Peki ama nasıl? Bunun için birden fazla yöntem bulunduğunu söyleyebiliriz. Birden farklı yöntemi bulunan bu şifre bulma sorununu en kısa yoldan nasıl çözebileceğinize değinmek istiyoruz.

Android Wifi Şifresini Bulma Rootsuz

Aynı bilgisayarımızda olduğu gibi cep telefonumuz üzerinden de modem arayüzüne bağlanmamız gerekmektedir. Bunun için 192.168.2.1 veya 192.168.1.1 yazarak giriş yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan kullanıcı ve şifre ekranına da ttnet veya hangi internet hizmetini kullanıyorsanız oranın üzerinden bağlanarak şifrenizi görmeniz mümkün olmaktadır. Basamak basamak anlatacak olursak kablosuz ve şifre bölümlerinden mevcut şifrenizi görmeniz mümkün olacağı gibi aynı zamanda değiştirme imkanınızda bulunacaktır.

Bazı akıllı telefonlar için bu durum sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Özellikle son dönemlerde piyasaya sürülen cep telefonu modelleri bu şekilde şifreye ulaşmanızın önüne engel çıkaracaktır. Bu durumun önüne geçmek ve hızlı bir şekilde wifi şifrenize ulaşabilmek için bazı internette yer alan programları da kullanabilirsiniz.

android wifi şifresini öğrenme

Android Telefonda Wifi Şifresini Öğrenme

Ben bu yöntem için biraz önce bahsettiğim seçeneklerden yardım alıyorum. Bunun içinde telefonunuzun root erişiminin olması son derece önemli bir konu başlığı olarak dikkatleri üzerinde topluyor. Ama yakın zaman içerisinde bu sorunların da giderilmeye başlandığı ve anroidte wifi sifresini öğrenme seçeneğinin bazı sorunlara yol açabileceği için önüne geçilmeye çalışıldığı da biliniyor. Bunun için de farklı yöntem ve seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Telefonunuzun root erişimi bulunmuyorsa ve internet konusunad sorun yaşıyorsanız en basit yol ise bir kablo vasıtasıyla bilgisayarınıza bağlamak ve bu şekilde şifrenizi  öğrenmek olabilir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın