Pokemon Go Stardust Nedir

Oyunun önemli birimlerinden bir tanesi de stardusttur. Daha öncesinde pokemon go candy kullanımını ve özelliklerini anlatmıştık. Şimdi ise pokemon go stardust ne işe yarar konusuna değineceğiz. Bilindiği gibi oyunun çizgi dizisinden farklı özellikleri ile dikkat çektiğinden bahsetmiştik. Sıklıkla sorulan soru ve sorunların cevaplarını bulmaya çalışmıştık. Bunlar arasında pokemon biriktirme sayısı oyunu açma konusunda ortaya çıkan sorunlar ve diğer konu başlıklarına değindik.

Şimdi ise oyunun oynanışı hakkında bazı özelliklerden bahsetmek istiyorum. Özellikle yabancı forum sitelerinde oyunun mevcut halinin bir beta sürümü olduğu ve tamamen güncellendiğinde pek çok yeni özellik ve pokemonun ekleneceğinin altı çiziliyor. Şu an için mevcut kullanımlar göz önüne alındığında stardust ve candy önemini ortaya çıkarıyor. Candy’den bahsetmiştik peki ama stardust ne işe yarar?

pokemon go stardust nedir

Pokemon Go Stardust Ne İşe Yarar

Stardust’ın kullanım amacı mevcut pokemonunuzun gücünü artırmak içindir. Bir pokemonunuzun daha güçlü bir hale gelmesi için stardusttan yararlanabilirsiniz. Bu sayede hem daha güçlü bir pokemona sahip olabilir hem de savunduğunuz gymlerde gücünüze güç katarsınız. Candylerden farkı ise farklı pokemonlar için elde ettiğiniz stardustları diğer pokemonlar için de kullanabiliyor olmanızdır. Yani meow için düşürülen stardustı rattata için kullanabilirsiniz.

Pokemon Go Stardust Elde Etmek

Bir stardust elde etmek için öncelikle bir pokemon yakalamanız gerekmektedir. Bunun dışında stardust elde etme yöntemleri arasında, yumurtalardan pokemon çıkarma ve profesöre pokemon gönderme de sayılabilir. Son derece önemli olan stardustların oyunun henüz başında iken boşa harcanmaması da yerinde bir tercih olacaktır. Çünkü bu konuda sıkıntı yaşamış biri olarak şunu söyleyebilirim ki oyun başında çarçur edilen birimlerin kıymetlerini daha ilerleyen zamanlarda daha net bir şekilde anlayabiliyorsunuz.

Herhangi bir sorunuz bulunuyorsa lütfen yorumlardan yazmaya çekinmeyin. Oyun çok yeni olduğu için çok fazla bilgi sahibi değilim. Sadece oynayarak sizlere yardımcı olmaya gayret gösteriyorum. Eksikliklerim bulunabilir bu bakımdan, yardımlarınız benim için çok önemlidir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir