Pokemon Go Sistem Gereksinimleri

Oyun kelimenin tam anlamıyla ortalığı kasıp kavuruyor. Şu an için oynamak adına uyumlu cep telefonları arayışında bulunulsa bile yakın bir gelecekte pokemon go için özel cihazların üretilmeye başlanması da çok uzak görülmüyor. Bu sayede hem kullanıcıların şarj sorunu ortadan kaldırılabilir. Hem de daha hızlı bir oyun konforu yaşanabilir.

pokemon go sistem gereksinimleri

Her neyse geleceğe dair tahminler yapmaktan günümüze geri dönelim. Pokemon go sistem gereksinimleri nelerdir sorusunun cevabını arayalım. Bunun için kullandığınız telefonun intel işlemcili olmaması gerektiğine dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde oyunu oynamanız en azından şu an için mümkün değil gibi görünüyor. Bu küçük hatırlatmayı yaptıktan sonra Android ve ios için ayrı ayrı sistem gereksinimlerini inceleyelim.

Pokemon Go Android Sistem Gereksinimleri

Android işletim sistemine sahip olan cihazların kesinlikle Android 4.3 ve üzeri bir işletim sistemine sahip olması gerekmektedir. Aksi takdirde oyunu kurduktan sonra oynamanız mümkün olmayacaktır. Ram ihtiyacı ise pokemon go oyunu oynayabilmeniz için minimum 1 Gb ve üzeri olmalı, bunun dışında 1.0 GHz işlemcide olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Bu özelliklerden biri yada birkaçı eksik olduğu zaman oyunu oynatmadığının altını çizelim. Aynı şekilde mobil veri ve gps de oyunun temel parçalarını oluşturduğu için gerekli…

Pokemon Go iOS Sistem Gereksinimleri

Şimdide iPhone kullanıcılarının sistem gereksinimlerine göz atalım. Pokemon go iphone oyuncularının rahat bir şekilde oynayabilmesi için ios 6 ve üzeri işletim sistemin sahip olmanız şart gibi görünüyor. Aynı şekilde işlemci özelliği ise 1Ghz olmalı zaten ios destekleyen cihazlarda pek sorun yaşanmıyor. Aynı şekilde iPhone’unuz 1 gb üzeri rama sahipse oynamada herhangi bir sorun yaşamayacağınızın altını çizelim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir