Pokemon Go Server Hatası

Pokemon go oyununu oynamak istediğimizde pek çok sorun ile karşılaşabiliyoruz. Bu sorunlar arasında en can sıkıcı olanları intel işlemcili telefonlarla olan uyumu, pokemon go destekleyen telefonlar ve pokemon go server hatası olarak karşımıza çıkıyor.

pokemon go server hatası

Peki ama bu sorunu nasıl çözebiliriz? Ülkemizde resmi olarak indirilip oynanmasına başlanmayan bu oyunun daha şimdiden on binlerce takipçisi olduğunu biliyoruz. Bu takipçilerin büyük bir çoğunluğu intel işlemcili telefon kullanıyor, bazıları gsm operatörlerinin çıkardığı telefonu kullanıyor bazıları da android sürümü engeline takılıyor. Hal böyle olunca hayranı olan insanların da oynama konusunda sorun yaşamaları mümkün olabiliyor.

Pokemon Go Server Hatası Çözümü

Şimdilik server bakımı şeklinde açıklanan bu hatanın beklemekten başka bir çözümü bulunmadığını söyleyebiliriz. Çünkü bu oyun sanıldığı gibi sizin telefonunuzdan kaynaklanan bir sorun yüzünden donmuyor. Daha çok yeni olduğu için serverlarında bakım oluyor (kesinlikle çöktüğünü düşünüyorum) Bu anlamda oyunu oynamak istediğiniz zaman server hatası ile karşılaşmanız da içten bile olmayacaktır.

Benzer sorunlarla karşılaşan pek çok kişi olduğu için yeniden bu konuya değinmek istedik. Bazen kullanıcıların günde kendilerine pokemon oyunu oynamak için ayırdıkları zamanda bakıma alındıkları söylenen bir server sorunu ile karşılaşıp zamanlarını boşa harcamaktan hoşlanmıyorlar.

Biraz öncede değindiğimiz gibi şimdilik bu sorunun çözümü için elimizde beklemekten başka herhangi bir çözüm bulunmadığının da altını çizmekte fayda var.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir