Pokemon Go Pokestop Nedir

Oyunu oynamaya başladım. Bazı noktalarına değinmek istiyorum, çoğunlukla sık ziyaret edilen alanlar pokestop noktası olarak belirlenmiş. Belki de bu sayede pokemon go oynayanların bir araya gelmesi amaçlanmış ve burada karşılaşmaların yapılması sağlanmaya çalışılmış olabilir.

Pokestop noktasına giderek size verilen poke topu ve diğer hediyeleri buradan edinebiliyorsunuz. Henüz oyun yeni yeni oynanmaya başlandığı için sık sık serverda çökmelerde meydana gelmiyor değil… Hal böyle olunca daha düzenli bir şekilde pokemon biriktirerek mücadeleye devam edebilirsiniz.

Pokemon Go Pokestop Nedir

Pokemon go pokestop

Oyun çok fazla evde oynamaya müsaade etmeyen bir oyun, bunun devamlı olmasa da gün içerisinde belirli saatlerde dışarıda yürümek ve pokemon biriktirmek zorundasınız. Aynı zamanda araba ile yolculuk yapayım 50 tane pokemon toplayıp evime döneyim gibi bir durumda kesinlikle olmuyor denenmiştir.

Şimdilik oyun ülkemizde indirilmediği için bir takım sorunlar ortaya çıkıyor. Yaşadığınız sorunları başlık altına yorum olarak yazarsanız elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Sadece ülkemiz için değil diğer ülkeler içinde henüz yoğun olarak oynanmadığını düşünecek olursak bir takım sorunların ortaya çıkması da canınızı sıkmasın.

Yakın zaman içerisinde güncelleme olacaktır. Aynı zamanda kalabalık şehirlerde farklı pokemon utsularının birbirleri ile tanışarak kaynaşmasını sağlaması da bu oyunu benzer oyunlardan ayıran özellikleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda gym’e giderek takım seçmeniz gibi bir durumda söz konusu oluyor. Bu yazıyı yazdığım tarihte pokemon takımınızı değiştirmenizin mümkün olmadığının altını çizelim. İlerleyen dönemlerde nasıl bir uygulama olacak elbette ki bilinmez ama şimdilik seçtiğiniz takımları değiştiremiyorsunuz.

Pokemon Go Oynayanlar

Bu oyunu diğer oyun seçeneklerinden ayıran en önemli özelliği, her şeyden önce aktif olmanızı sağlamasıdır. Daha sonrasında ise pokestop noktalarına ulaşarak çeşitli eşyalara sahip olmanızdır. Bu sayede daha etkili ve eğlenceli bir oyun oynamanız da mümkün oluyor.

Yakın bir zamanda herkesin oynamaya başlayacağınız düşünürsek şimdiden bu oyun hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilir ve oyunun oynanışı hakkında ayrıcalıklara ulaşabilirsiniz. Kafanıza takılan soruları yorumlar kısmından yazmanızı rica ediyorum. Ustalardan ricamsa eksiklerimi düzeltmeleri yönündedir.

Etiketler:,

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir