Pokemon Go Bilgisayarda Nasıl Oynanır

Henüz resmi olarak ülkemizde oynanmasa bile, çıktığı günden bu yana internet üzerinde en çok konuşulan konular arasında yer almayı başardı. Bazı sorunları olsa da oldukça heyecanlandıran bir oyun olduğu için çeşitli platformlarda da oynanıp oynanmayacağı merak konusu olmaya başladı. Bunlar arasında hiç şüphesiz ilk sırada pokemon go pc yer alıyor. Bu oyunu bilgisayarınızda nasıl oynayabilirsiniz?

Öncelikle bu sorunun cevabını vermeden önce, oyunun genel hatları hakkında bilgilendirme yapalım. Pokemon go düzenli olarak yürümenizi ve aktif olarak telefon kullanmanızı gerektiren bir oyun… Hal böyle olunca bilgisayar üzerinden oynamanın pek mümkün olmayacağını söyleyebiliriz. Her ne kadar şimdilik bu durum böyle görünüyor olsa bile pokemon go bilgisayarda nasıl oynanır sorusunun yakın zaman içerisinde daha mantıklı bir cevabını bulmakta mümkün olabilir.

Pokemon Go Bilgisayarda Nasıl Oynanır

Pokemon Go Bilgisayarda Oyna

Şimdilik bu oyunu bilgisayarda oynamanın mümkün olmadığının altını çizelim. Daha doğrusu pek çok telefonda bile oynanması mümkün olmayan bu oyunu bilgisayarda oynayabilmek için oyun yapısının komple değiştirilmesi gerekebilir.

Bu sebeple kısa süre içerisinde pokemon go hile benzeri seçenekler ön plana çıkacak olsa bile oyunun gerçekten eğlenceli olan yapısının cep telefonu ile oynanabilir olması olduğunu belirtmekte fayda var. Ama her ne kadar bahsi geçen bilgisayar seçenekleri için mümkün olmasa bile benzer oyunların da kısa süre içerisinde piyasaya sürülme imkanı olduğunu unutmamak gerekiyor.

Her ne kadar pokemon go bilgisayar üzerinden oynamak cep telefonu ile oynamada olduğu kadar eğlenceli olmasa da, 90’lı yılların sonlarında çocuk olmuş olan kişiler için ayrı bir önemi bulunan bu oyunun son derece eğlenceli bir hale geleceğini de söyleyebiliriz.

Pokemon Go Bilgisayarda Oynanır mı

Oyunu cep telefonuna indirmiş ve oynamaya başlamış biri olarak şunu söyleyebilirim: Uzun süredir telefon ve bilgisayar üzerinde oynadığım oyunlar arasında beni bu kadar heyecanlandırmayı başaran bir oyun olmamıştı. Nasıl yapılır bilmiyorum ama bilgisayar kullanıcılarının da bu kullanıcılarının arasına dahil edilmesi ile birlikte hem daha yoğun bir oynanış hem de daha eğlenceli bir oyun ortamı oluşacaktır.

Her ne kadar bu durum heyecanlandırıyor olsa da aktif bir oyun olan pokemon go bilgisayar üzerinden oynamak bazı durumların tıkanmasına neden olabilir. Bu soru sıklıkla sorulacağı için bazı oyun şirketleri pokemon go bilgisayar üzerinden oynanacak bir sürümünü çıkarabilirler. Daha son derece yeni olan bu oyunun geleceği hakkında yorum yapmak ve pokemon go pc versiyonları hakkında ön incelemelerde bulunmak için son derece erken olduğunun da altını çizmekte fayda var.

5 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir