Pokemon Go Pokemon Nasıl Yakalanır

Evet arkadaşlar bugün dilimiz döndüğünce pokemon go pokemon nasıl yakalanır konusunu anlatmaya çalışacağız. Ama daha öncesinde pokemon go oyunu hakkında genel olarak bahsedilmesi gerekenlerden bahsetmek istiyorum. Öncelikle oyun gps tabanlı olarak oynanıyor. Bu da yürüyüş yaparak pokemon aramanız anlamına gelen bir konu olarak dikkat çekiyor.

Bunun dışında harita üzerinde yer alan pokemonlara bakarak uygun pokemonu yakalamaya çalışıyorsunuz. Şimdilik pokemon go oyununda pokemon yakalıyor ve gymlerde yakaladığınız pokemonları savaştırıyorsunuz. Kısa süre içerisinde oyun daha da yayılınca bu özelliğinin artacağını düşünüyoruz.

Sokakta gezerken gps üzerinden pokemonların bulunduğu alanları görüyoruz. Pokemonu yakalamak içinde iki seçeneğimiz bulunuyor birinci seçenekte doğrudan poke topunu fırlatıyoruz. İkinci seçenekte ise çevirerek atmayı deniyoruz. Pokemonun özelliğine göre poketopunun isabeti ve pokemonun kolay yakalama işlemi değişiklik gösterebiliyor.

Pokemon Go Pokemon Yakalama

Biraz oynadıkça pokemon yakalama konusunda daha tecrübe kazanıyorsunuz. Bunun için öncelikle isabet oranının artırılması gerekiyor. Doğrudan isabet etmediği durumlarda çoğunlukla ikinci ve üçüncü seferde pokemonunuzu yakalamış oluyorsunuz. Zaman içerisinde oyunun yaygınlaşması ile birlikte pokemon yakalama işleminin daha da zorlaşacağını düşünüyorum. Bu sayede bir süre için oynayan herkesin pokemon yakalaması sağlanırken ilerleyen dönemlerde pokemon sayılarının azalması ve yeni özelliklerin de eklenmesi ile birlikte oyun içi rekabet artış gösterebilir.

pokemon go

Zaman içerisinde diyorum çünkü, pokemon yakalama konusunda bazı sorunların ve zorlukların ortaya çıkması da şu an için muhtemel görünüyor. Aynı şekilde gelecek güncellemeler ile birlikte farklı özelliklerin ortaya çıkması da söz konusu olabilir. Pokemon go oyunun sadece pokemon yakalama ve savaştırma özelliklerinin dışında pokemonların evrimleşmesi gibi süreçlerini de içermesi oyunun oynanabilirliğinin artması açısından da son derece büyük bir önem taşıyabilir. Zaman içerisinde bu özelliklerin güncellenip güncellenmeyeceğini de hep birlikte göreceğiz.

Yorum yapın