Pokemon Go Pokeball Bitti

Pokemon go çoğunlukla pokemon yakalama, pokemon evrimleştirme, pokemon savaşları ve gym üstünlükleri üzerine kurulu bir oyun… İlk çıktığı andan itibaren oyunu oynayan biri olarak oyun konusunda ortaya çıkan eksiklikleri de detaylı bir şekilde anlatmaya çalışıyorum.

Özellikle oyunu oynamaya müsaade eden cihazlar ve oyun yükleme esnasında ortaya çıkan sorunlar hakkında bilgi vermeye gayret gösteriyorum. Bu sorunların da ötesinde bazı durumlarda oyunu oynarken de sıkıntılarla karşılaşmak mümkün olabiliyor.

Bu sorunlar arasında sıklıkla karşılaştığımız bir sorun ise pokemon yakalama konusunda tabi ki; bilindiği gibi pokemon yakalamak için pokeball a ihtiyaç duyuyoruz. Peki ama pokeball’lar tükendiği zaman ne yapmak gerekiyor.

Pokemon Go Pokeball

Pokeball Bitti

Oyuna başladığınız zaman size yeterli sayıda pokeball veriliyor. Çoğunlukla bu pokeballar ilk pokemonlarınızı yakaladıktan sonra tükeniyor. Daha sonrasında ise level atlamanız durumunda yeni pokeballara sahip olduğunuz gibi aynı zamanda pokestop noktalarına gitmeniz durumunda da yeni pokeballara sahip olabiliyorsunuz. Aynı şekilde pokeball satın alma seçeneği de oyun içi sunulan imkanlar arasında yer alıyor.

Pokeball satın almak istemiyorsanız pokestop noktaları bu bakımdan son derece büyük bir önem arz ediyor. Zaten oyunun özelliği çoğunlukla sizin gezerek yürüyerek yeni pokemonlar yakalamanız ve yeni savaşlara katılmanızı sağladığından dolayı evinizde wifi üzerinden bağlanarak pokemon yakalama imkanınızın çok da fazla olmadığının altını çizmekte fayda var. Bu şekilde oyunu oynamak yerinde bir karar olmayacaktır. Özellikle evde adımlayarak gezip yeni yeni pokemonlar yakalamanızın çok da mümkün olmadığını belirtelim.

7 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir