Pokemon Go Cp Nedir

Oyun pek çok ayrıntısı ile dikkatleri üzerinde topluyor. Şu an için net bir bilgi vermek çok zor. Zira oyun henüz ülkemizde oynanmaya başlanmadı bile… Ama benim gibi farklı yollardan oynayan kişilerin sayısının da hiç azımsanmayacak kadar fazla olduğunun da özellikle altını çizmekte fayda var.

Pokemon Go CP

Pokemon go oyunu esnasında pokemon özellikleri içerisinde CP bölümü dikkat çekiyor. Peki ama CP nedir? CP pokemonunuzun gücünü kapsayan bir özelliktir. Anladığım kadarıyla vuruş gücü, savunma ve özel yeteneği dahilinde ortaya çıkan güçlerin harmanlanmış hali gibi görünüyor.

Henüz tam olarak anlam vermeyi başaramasam da pokemon türlerinin farklı olması ve birbirinin antisi konumunda bulunması ile Cp güçleri arasında da paralellik bulunuyor gibi görünüyor. Yanlışım varsa özellikle yorumlar kısmından yazmanızı rica ediyorum. Anladığım kadarıyla aynı CP gücüne sahip farklı pokemonların savaş içerisinde bulunan vuruş güçlerinin de birbirinin farklı özelliklerine sahip olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Pokemon Go Cp Nedir

Pokemon Cp Değerleri

Bir de yakaladığınız pokemonların Cp değerleri sizin leveliniz ile doğrudan ilişki içerisinde bulunuyor. Henüz yakalanan pokemonlar ve cp değerleri  net paylaşımların yapıldığı bir adres bulunmadığı için bu konu hakkında bir şey söylemek zor olsa da mevcut xp değerlerinizin de yakaladığınızın pokemonların cp değerlerini doğrudan etkilediğini söyleyebilirim.

Aynı şekilde bu konuda net bilgiler bulunmadığının tekrar altını çizmek istiyorum. Sizin de eklemek istediğiniz bir şey bulunuyorsa özellikle yazmanızı da rica ediyorum.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir