Pokemon Go Oyuna Girmiyor

Oyun henüz çok yeni, pek çok sorunu da beraberinde getiriyor haliyle… Daha önce defalarca kez değindiğimiz gibi pokemon go server hatası ile karşılaşmış olmamız oyuna girmede bulunan en büyük engel olarak ön plana çıkıyor. Bunun dışında çoğunlukla serverlar yetersiz kaldığı için oyunda takılmalarda meydana gelebiliyor.

Pokemon Go Giremiyorum

Pek çok yorumda bu şekilde oyuna giremeyen insanlardan geldiği için konuya değinmek istedim. Öncelikle oyuna giremiyorsanız nedenini iyi bilmemiz gerekiyor. İlk sorulması gereken soru daha önce girdiniz mi? Eğer cevabınız evet ise muhtemelen yine server kaynaklı bir sorun yaşanmış olduğundan bahsedebiliriz.

Bunun dışında oyuna uyumlu bir cihaz kullanmıyorsanız da sorunun yaşanması muhtemel olabilir. Çünkü daha öncede değindiğimiz gibi pek çok cihaz bu oyunu desteklerken pek çok cihazın destekleme sorunu da bulunuyor. İnternette bulunan kampanyalara göz attığımız zaman şu an için en çok konuşulan konu başlıkları arasında intel işlemcili cihaz sorunu yer alıyor. İmza kampanyalarına katılarak bu sorunu ortadan kaldırmak için yardımcı olabilirsiniz. Öyle tahmin ediliyor ki oyunun bir sonraki güncellemesinde oyuna girememe ve indirme sorununu da ortadan kaldıracaklardır.

pokemon go intel

Oyunun ne kadar tuttuğunu göz önüne alacak olursak platinium üyelik seçenekleri gibi seçeneklerinde mümkün olması söz konusu olabilir. Tabi ki bunlar şimdilik sadece yorumlar arasında yer alıyor. Bir diğer önemli sorun ise oyuna girdikten sonra tekrardan oyundan atma sorunu ile karşılaşmanız olmaktadır.

Bu da aynı şekilde serverlarda yaşanan sorunlar arasında yer alıyor. Oyunu oynamaya başlayalı henüz dört gün bile olmamışken her geçen gün serverlarının biraz daha kaliteli bir hal aldığını söyleyebiliriz. Zaman içerisinde bu sorunlarında üstesinden gelinecek ve daha fazla kişinin bu şekilde oyuna girmeye başladığını belirtmek yeterli olacaktır.

29 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir