Pokemon Go Ne Kadar İnternet Yer

Reklamlar

İnternet paketlerinin pahalı olduğu ülkemizde doya sıya pokemon go oynamak mümkün mü? Uygun şartlar altında pokemon go oyunu ne kadar internet harcar? Bu sorunun cevabını arayacağız. Şu ana kadar oynadığımız (internet üzerinden) tüm oyunları wifi desteği ile oynama imkanımız bulunurken bu iş pokemon go için imkansız oluyor. Çünkü pokemon go zaten hali hazırda devamlı olarak hareket etmenizi isteyen bir oyun…

pokemon go ne kadar internet yer

Hal böyle olunca da hareket etmek zorunda kalıyor ve evinizin dışına çıkıyorsunuz. Bunun dışında merak edilen bir diğer konu başlığı ise pokemon go ne kadar internet harcar oluyor. Bu durum için şu ana kadar benim gözlemlediğim kadarıyla saatlik 5 mblık bir internet tüketimi olduğunu gördüm. Tabi ki harcadığınız internete kullandığınız telefona ve bulunduğunuz konuma göre bu durum değişebilir. Daha seri hareket edip daha çok pokemon yakalamak istiyorsanız da internet tüketiminizin daha hızlı bir şekilde artış gösterme ihtimalini de göz ardı etmemeniz gerekmektedir.

Reklamlar

Pokemon go sanılanın aksine çok çok yoğun bir internet tüketimi sağlamıyor. Ortalama bir günlük 3 saat pokemon go oynadığınızı varsayarsak ortalama 20 mb bir internet tüketimi ortaya çıkacaktır. Tabi ki bu durum benim kendi gözlemlediğim internet tüketimidir. İnternet üzerinde yer alan yorumları okuduğum zaman bir saat içerisinde 90 mb ın üzerinde internet harcadığını söyleyen kullanıcıların da olduğunu unutmamak gerekiyor.

Benim tavsiyem ise öncelikle bir saatlik bir kullanım için ne kadar internet harcadığınızı tespit edebilir. Bu sayede internet kullanıp kullanmamaya bu şekilde devam edebilirsiniz. Pokemon go oyunu bu bakımdan özellikle artıları ile dikkat çekecektir. İnternet tüketiminin azaltılması için arka planda çalışan diğer uygulamaların tamamını kapatabileceğiniz gibi otomatik güncellemeleri de sınırlandırabilirsiniz. Siz telefonunuzun interneti açık bir şekilde gezerken arka planda başka uygulamaların çalışmasını da bu sayede rahatlıkla engelleyebilirsiniz.

Reklamlar
   

YasinAbi

Yasin abi; gezmeyi, araştırmayı, okumayı, kitap kapağı ve kahve fincanı yerine kitapların içindeki bilgileri paylaşmayı seven bir kişilik...

Pokemon Go Ne Kadar İnternet Yer (2 Yorum)

Yorum Yaz

    • pokemon go ne kadar internet yer diye sorulduğunda pek akla gelmeyecek bir rakam olduğunu söyleyebiliriz. Şu ana kadar en fazla 15 mb internet tükettiğimi söyleyebilirim bir saat içerisinde.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın