Pokemon Go Nasıl Oynanır

Oyun şu ana kadar cep telefonumuz ile oynadığımız tüm oyunlardan farklı olduğu için, bu yazıyı yazmaya karar verdim. Pokemon go elimizde cep telefonumuzu tutarak yaşadığımız alanlarda saklanan pokemonları yakalamaya çalıştığımız bir oyun…

Yani uzun lafın kısası aslında görmediğimiz ama orada var olan pokemonları yakalayıp eğitip, geliştirip onunla mücadeleye girdiğimiz bir oyun haline geliyor. Bu bakımdan da bir zahmet diğer oyunlardan ayrılıyor.

pokemon go

Pokemon go telefon özellikleri

Oyunu oynayabilmek için iPhone 4 ve Samsung S4 üzeri bir telefona sahip olmanız gerekiyor. Bir satış politikası olduğu söylenen bu pokemon go destekleyen telefonlar konusunu başka bir makalemizde detaylı olarak açıklamaya çalışmıştık. Ama bu durumu bir kenara bırakarak hızlı ve etkili bir şekilde oyun oynayabilmek için yaşadığımız alanlarda parklarda bahçelerde elimizde telefonla pokemon avına çıkmak zorunda kalabiliriz.

Oyun henüz ülkemizde resmi olarak indirilmediği için pek çok soru işaretinin de havada kaldığını söyleyebiliriz. Özellikle herkesin etkili bir şekilde oynamasını sağlamak için normal pokemonların bulunmasının yanı sıra bu işi bağımlılık haline getirenlerin ulaşacağı bazı özel pokemonlarında serpiştirilmesi de sürpriz gibi görünmüyor.

Pokemon Go Nasıl Oynanacak

Bu sorunun doğru cevabı kişilerin yaşama alışkanlıklarını değiştirecek kadar güzel olup olmadığında gizli… Daha şimdiden pek çok fan sayfasının kurulduğunu ve insanların ciddi anlamda yorumlar yaptığını söyleyecek olursak yayılmaya başlaması ile birlikte herkesin bu oyunu oynamaya başlayacağını da söyleyebiliriz.

Şimdilik bu konu hakkında doğrudan yorum yapmakta yanlış gibi görünüyor. Ama benim gibi doksanlı yıllarında çocukluk yaşamış insanlar tarafından son derece heyecan verici bir haber olduğunu da belirtmeden geçmek istemiyorum. Bu özelliği ile oynamaya başlayabilir ve heyecan verici dünyasına sizde atılabilirsiniz. Yakın bir gelecekte sokakta gezerken elinde telefonu ile pokemon avlayan pek çok insanı görmekte bizi şaşırtmayacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir