Pokemon Go Destekleyen Telefonlar

İlk duyurulduğu andan itibaren ne yalan söyleyeyim. Ciddi anlamda heyecanlanmama sebep oldu.  Çocukluğumda yarım kalan bir ütopyaydı. Yani pokemon dünyasının cep telefonlarımızın içerisine giriyor olması ve düzgün bir şekilde oynayabiliyor olmamız da (hatta gerçek insanlarla karşılıklı ve gerçek mekanlarla) bu oyunun oldukça çekici bir hal almasını sağladı.

Pokemon Go Oyununu destekleyen telefonlar konusunda soru işaretlerinin olması da pek çok kişinin bu oyunu oynayamayacak olması anlamına geldi. Peki ama pokemon go oyununu hangi telefonlar destekliyor?

pokemon go destekleyen

Pokemon Go telefonum da çalışır mı ?

Öncelikle Türk malı olan akıllı telefonların çoğunun desteklemediği ilk duyumlar arasında yer alıyor. Daha sonrasında ise cep telefonu operatörlerinin kendi isimleri ile çıkardığı telefonların da bu oyunu desteklemediğinin altını çizelim.

Bu oyunu oynamak için illa android yada ios fark etmeden telefonunuzu kullanabiliyorsunuz. Aması ise iPhone 4 ve Samsung S4 üzeri bir telefona sahip olmanız gerekiyor.

Pokemon Go Telefon Desteği

Bu bakımdan öncelikle benim aklıma bir soru işaretinin geldiğini de belirtmeden edemeyeceğim. Hal böyle olunca destekleyen telefonlar bakımından bir satış politikası oluşturulmaya çalışıyor olabilir mi? Böylesine güzel ve eğlenceli olacağına inanılan bir oyunun sıklıkla insanlar tarafından kullanılan telefonlar tarafından desteklenmemesi sağlanarak yeni telefonların satılmaya çalışıldığını söyleyebilir miyiz? Yada oyun tutarsa ilerleyen zamanlarda yeni telefon modeline sahip olmayan insanların bu oyuna sahip olabilmesi için ekstra ücretler ödemesi gerekebilir mi? Yeni yeni çıkmaya başlayan bu oyun için şimdilik bunlar hakkında konuşmak yanlış olacaktır.

15 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir