Pokemon Go Merak Edilenler

Bu başlık altında pokemon go hakkında sorulan sorulara değineceğim. Şimdilik soru gelmediği için gelmesi muhtemel konu başlıklarına değinerek başlayalım.

  • Pokemon Go destekleyen telefonlar nelerdir: Pokemon go oyununu oynayabilmek için iPhone 4 ve Samsung S4 üzeri bir telefona sahip olmanız gerekiyor. Aynı zamanda android 4.4.4 üzeri işletim sistemlerinde çalışıyor ve şimdilik intel işlemcili telefonları desteklemiyor.
  • Pokemon go indirebilir miyim? Şimdilik Türkiye’de indirilmeye başlanmadı. Daha önce de sitemizde yer verdiğimiz gibi birkaç farklı seçenekten yararlanarak. Telefonunuzun kaldırması halinde bu oyunu yükleyebilirsiniz. Bu sayede hem oynayabilir hem de yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Pokemon Go Merak Edilenler

  • Pokestop nedir ? Pokestop size poketopu ve bir takım eşyaların bırakıldığı bir alandır. Sıklıkla insanlar tarafından ziyaret edilen alanlar pokestop olarak belirlendiği için oyunun daha fazla kişi tarafından oynanması durumunda orada ustalarla tanışabilir ve maçlar yapabilirsiniz.
  • Pokemon Go Gym Nedir ? Bir takım tercihi yaptıktan sonra gym bölgelerini ele geçiriyorsunuz. Bu konuda çok fazla bilgi sahibi değilim. Anladığım kadarıyla başka bir takım sizden alması durumunda pokemonunuzla takviye sağlayarak o bölgenin ele geçirilmesini sağlayabilir ve ekstra puan kazanabilirsiniz.
  • Pokemon Go Server Hatası Nedir ? Oyun daha çok yeni olduğu için sık sık serverlarda sorun meydana geliyor. Bana kalırsa server çökmesinden kaynaklanan bu sorun server bakımı şeklinde açıklanıyor. Kısa süre içerisinde bu sorunun ortadan kaldırılacağını düşünüyorum. Bu şekilde daha rahat bir oyun oynamanız da mümkün olacaktır.
  • Pokemon Nasıl Yakalanır ? Oyun şimdilik pokemonlar konusunda bize bonkör davranıyor. Bu da oyunun yeni yeni oynanmaya başlanması ile açıklanabilir. İlk açtığınız andan itibaren oyunda yürüyerek civarınızda yer alan pokemonları görebiliyorsunuz. Bu sayede daha kolay bir şekilde pokemon yakalamanız da mümkün olabiliyor.

Şimdilik sorular bu kadar arkadaşlar bende oyunu yeni yeni oynamaya başladım. Merak ettiğiniz sorular varsa yada sorulara verdiğim cevaplarda yanlışlıklar bulunuyorsa yorum yazın düzeltelim. Herkese iyi oyunlar.

2 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir