Pokemon Go İncelemesi

Merakla beklenen, acaba söylendiği kadar güzel olur mu? Yada o kadar kişi tarafından indirilir mi? Soruları ile karşılaşılan pokemon go oyunu nihayet indirilmeye başlandı. Ülkemizde ise ios üzerinden indirmek istediğinizde desteklenmediğini görüyoruz. Android tabanlı telefonlar üzerinden indirilmeye başlanmasına rağmen apk olarak indirilmesinin mümkün olduğunu görüyoruz. Android tabanlı telefonlar üzerinden indirip oynamak isteyenler için küçük bir uyarı yapmada fayda görüyoruz. Bizim şahsi düşüncemize göre biraz daha bekleyerek oyunu normal yollardan indirmenin daha yerinde bir karar olacağının altını çizmekte fayda var.

Pokemon Go Evrim

Pokemonlarınızın evrim geçirmesi elbette ki olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Özellikle Avustralya kaynaklı forum sitelerine göz attığımız zaman gerek kullanıcılarının isteklerine gerekse bu şekilde oynanabilir olmasının da son derece önemli olduğunu görüyoruz. Pokemon Go indirdikten sonra yavaş yavaş yakaladığınız pokemonların evrim geçirmesini ve hatta çeşitli pokemonlarla mücadelesini de bu şekilde geliştirmenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Pokemon Go İncelemesi

Pokemon go sadece pokemon yakaladığınız bir oyun olmayacak. Zaten sadece o özelliği ile dikkat çekmiş olsaydı pek çok sıkıntıyı da beraberinde getirmesi mümkün olurdu. En basitinden oyundan kısa bir süre içerisinde sıkılarak oynamak istemezdik ama daha interaktif ve diğer oyuncularla online bir şekilde mücadele etmemizi sağlayacak bir oyun olarak dikkat çekeceğe benziyor.

Bunun dışında mücadelemizi sürdürerek pokemonlarımızın evrim geçirmesini sağlayacak ve buna bağlı olarak çeşitli gelişimlerin de ortaya çıkmasına olanak sağlayacağız. Aynı zamanda oynama sıklığına bağlı olarak pokemonlarımız ile aramızda duygusal bağların oluşması da oyunun ayrıcalıkları arasında yer alıyor. Şimdilik bu duygusal bağlantılar söylenti gibi görünse de oyunun sürekliliği açısından son derece önemli bir hal alıyor.

Pokemon Go Nasıl Yüklenir

Sağlıklı bir yükleme yapabilmek için öncelikle ülkemizde indirilmeye başlamasını beklemek gerekiyor. Bunun için de bir süre daha beklememiz şart şu an için sadece üç ülkede indirilmeye başlandığı için sadece bu ülkelerde sağlıklı bir şekilde oynanabiliyor. Zaman içerisinde ülkemizde de indirilmeye başlanacaktır. Bunun dışında ios ve android tabanlı cep telefonları içinde farklı seçenek ve indirme ayrıcalıklarının yer aldığının da altını çizelim.

İnternet adresimizde hem android hem de ios için indirip nasıl kullanılacağına dair oldukça detaylı açıklamalara yer verdik. Bunlar arasında cep telefonunuz için uygun olanı da belirleyerek oynamaya başlayabilirsiniz.

Pokemon Go Destekleyen Telefonlar

Oyun piyasaya sürülmeden önce destekleyen telefonlar hakkında oldukça detaylı bilgiler ve açıklamaların yapılmadığını söylemiştik. Ne yazık ki ta o zamanlarda yapılan fısıldamaların gerçekleştiğini görüyoruz. Bu durumda yeterince korkmamızı sağladı. Şöyle ki iPhone 4 ve Samsung S4 üzeri bir telefona sahip olmanız gerekiyor. Bu bakımdan da Türk malı ve gsm operatörlerinin kendi isimleri ile ürettiği telefonların yüklemede başarısız olduklarını söyleyebiliriz. Daha şimdiden bu oyunun oynanabilmesi için bir satış politikası oluşturulduğunun da altını çizmekte fayda var.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir