Kaçan Pokemonları Yakalama

Daha öncesinde pokemonları yakalamak istediğinizde ne yapmanız gerektiğinden bahsetmiştik. Şimdi ise elinizden kaçırdığınız pokemonların izini nasıl sürmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Öncelikle pokemon takibi için ne yapmak gerekir ve daha sonrasında izi nasıl sürülür bu konulara değinelim.

Kaçan Pokemonları Takip Etmek

Öncelikle oyun gerçek dünyada yaşandığı için pokemonlarınızın peşinden gitmeniz sanıldığından çok daha zor olacaktır. Bunun dışında pokemon kovalamak sanıldığı kadar zor değilken gerçek mekanlarda bu oyunu oynamak işin biraz daha zor olmasını sağlıyor. Yine de hem eğlenceli hem de heyecanlı olan kaçan pokemonları yakalama konusunda doğru adımların uygulanması da boşuna emek sarf etmenizin de önüne geçecektir.

kaçan pokemonu yakalama
Pokemon Go Kaçan Pokemonları Yakalamak

Uzun süredir sahip olmak istediğiniz bir pokemona çok yaklaştığınızı varsayalım. Bunun içinde tabi ki aramaya başladığınız pokemonunuzun altında bulunan ayak izlerinin son derece büyük bir önemi olduğu da unutulmamalıdır. Daha önce de değindiğimiz gibi üç adete kadar çıkabilen bu ayak izleri pokemona uzaklığınız anlamına gelir. Burada asıl dikkat edilmesi gereken nokta gerçek mekanlarında göz önünde bulundurularak aranızda bulunan uzaklığın iyi kestirilmesidir. Uzaklığın yanı sıra pokemonunuzun ilerlediği yönünü de düzgün bir şekilde belirlerseniz daha rahat edersiniz.

Bir diğer önemli metot ise doğrudan aradığınız pokemonun açık olmasının dışında nearby listenizi de aktif ederek istediğiniz pokemonu seçili halde bırakabilirsiniz. Bu sayede hem de diğer pokemonların size olan uzaklığını da takip etmeniz de mümkün olacaktır. Bazı durumlarda pokemon peşindeyken yaşanan bir diğer sıkıntı ise devamlı olarak şarj sorunu yaşatan telefonlar olacaktır Bu duruma çözüm olarak da yedek batarya yada taşınabilir şarj cihazı almanızda da fayda bulunuyor.

 

Yorum yapın