Pokemon Go İstanbul

Tüm dünya ile birlikte ülkemizde de oynanmaya başlanan pokemon go İstanbul sokaklarında pokemon avlayan kişilerle dolmaya başladı bile… Peki ama henüz resmi olarak indirilmeye başlanmamasına rağmen bu kadar çok kişi tarafından indirilip oynanmasının temel nedeni ne olabilir?

Öncelikle oyunun diğer cep telefonu oyunlarından ayrılan özelliklerini iyi düşünmek gerekiyor. Devamlı olarak gps desteği ile oynama imkanı sunmasının yanı sır, pokemon savaşları ve gym mücadeleleri gibi pek çok farklı etmende bu oyunu diğer oyunlardan ayırmak için yeterli olacağa benziyor.

Pokemon Go İstanbul

Aynı şekilde İstanbul gibi nüfus yoğunluğunun daha fazla olduğu büyükşehirler de yaşayanlar içinde büyük bir kolaylık olduğunu belirtmekte fayda var. Şöyle ki oyunu oynamak istediğiniz zaman öncelikle gym noktalarının savunmasının son derece büyük bir öneme sahip olduğu unutulmamalıdır. Bu bakımdan da pokemon oyunlarını oynamak istediğinizde ayrıcalıklı seçeneklerin yanı sıra sizin gibi oyunu oynayan farklı insanlara ulaşmanın da büyük bir önemi bulunuyor.

Pokemon Go İstanbul

Oyunun resmi olarak tanıtılmasının ardından bu özelliklerinin daha da büyük bir önem kazanacağı unutulmamalıdır. Gym müdafaları gibi noktalarda bilgi paylaşımlarının yapılacağı alanların bulunması da son derece büyük bir önem arz edecektir. Henüz ülkemizde yayınlanmamasına rağmen bu kadar fazla ilgi çeken bir oyunun yayınlanması ile birlikte yakalayacağı talebi düşünmek bile yeterli olacaktır.

Bu bakımdan oyunu oynamak istediğinizde büyük şehirlerde yaşamanın da büyük bir kolaylığı olduğu unutulmamalıdır. Her şeyden önce sizin yaşadığınız bölgede sizin gibi oynayan insanların sayısının fazla olması da oyunu eğlenceli yapan seçenekler arasında önemli bir noktada yer alıyor.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın