Pokemon Go Gym Nedir

Oyunun güzellikleri arasında yer alan bir özelliktir. Pokemon Go oyunu pokemon toplama, savaştırma ve gymleri ele geçirme özellikleri ile dikkat çeken bir oyun. Diğer cep telefonları oyunlarının aksine devamlı olarak aktif olmanızı ve yürümenizi istiyor. Arabaya atlayım gezeyim düşüncesinden uzaklaşmanız içinde 20 km/sa sınırı ile seyahat etmenizi istiyor.

Pokemon Go Gym Ele Geçirme

Gym’ler oyun içerisinde bulunan üç takım tarafından ele geçirilebiliyor. Bu sayede hem ele geçirdiğiniz gym için savaşıp takımınıza destek olabilirken hem de başka takımlar için mücadele içerisine girerek gymlerine el koymaya gayret gösteriyorsunuz. Burada bıraktığınız pokemonların yaptığı mücadelelerinde size bir takım artıları olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Pokemon Go Gym Nedir

Savunma esnasında pokemonlar size kalkan kazandırıyor. Burada kazandığınız kalkanlar yardımıyla altın yada stardusta çevirmeniz de mümkün oluyor. Bir bakıma biriktirdiğiniz pokemonları değerlendireceğiniz bir alan olarak gymlerden bahsetmek yerinde bir karar olacaktır.

Pokemon Gym Bulma

Aynı şekilde mevcut gymi savunmakta başarısız olmanız durumunda pokemonunuz kaybolmuyor. Böyle bir düşünce içerisine girerek pokemonlarınızı saklamanıza hiç gerek olmadığının altını çizelim. Başak bir deyiş ile pokemonlarınızı kullanın gymlere gönderin ve daha fazla kalkan kazanın. Bu sayede takımınıza destek olun ve oyundan mümkün olduğunca daha fazla yararlanın. Şimdilik büyük şehirler dışında bu oyunu oynayan kişi sayısının az olması da küçük adreslerde oynarken zorluk yaşamanıza neden olabiliyor. Oyunun piyasaya sürülmesi ile birlikte bu özelliklerinin de değişeceğini söylersek yanılmış olmayız.

Bir yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir