Pokemon Go Gri Ekran

Sıklıkla internette gezerken karşıma çıkan pokemon go gri ekran sorunu hakkında bilgilendirmelere yer vermek istedim. Daha önce pokemon go hakkında yazdığımız yazılarda yeni telefonlar haricinde destekleme sorunu olacağından bahsetmiştik.

Bu sorun biraz daha büyüyerek intel işlemcide destek sorunu ile karşımıza çıktı. Yüklemek isteyen intel kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu desteklemediği için sadece ilk basamağı ilerlettikten sonra oyunu oynayamadığını belirtmiş. Peki ama bu sorun nasıl düzeltilir?

Pokemon go çalışmıyor

Pokemon Go Gri Ekran

Öncelikle pokemon go oynatan (yani destekleyen) bir telefona sahip olmanız şart gibi görünüyor. Aksi halde sıklıkla yorumlarda da karşımıza çıkan intel işlemci sorunu ile oynamanız pek mümkün değil gibi görünüyor.

Bunun dışında internet üzerinde yer alan kampanya ve imzalara yardımcı olarak oyunun intel işlemciler için de desteklenmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede hem daha rahat hem de daha kolay bir şekilde oynamanız mümkün olacaktır.

Pokemon Go Destekleyen Sürümler

Android için 4.4.4 üzerinin desteklediği söyleniyor. Ben Türk malı telefonumla oynamak istediğimde başarısız oldum. Aynı şekilde her ne kadar intel sorunu olmasa da gsm operatörlerinin kendi isimleri ile piyasaya sürdüğü telefonlarında da aynı sorunların ortaya çıktığına dair bir takım duyumlar aldım.

Yani uzun lafın kısası pokemon go gri ekran sorunu ile karşılaşmamak şimdilik kullandığınız telefon ile doğrudan ilişki içerisinde… Hal böyle olunca beklemekten ve ülkemizde de indirilmeye başlamasından öteye yapılacak bir şey yok gibi görünüyor.

İnternette yürütülen bir takım kampanyalardan faydalanarak kısa süre içerisinde bu uyum sorununun ortadan kaldırılması için üzerinize düşenleri yapabilirsiniz. Kısa süre içerisinde bu sorunun ortadan kaldırılacağını ve intel işlemciye sahip olan telefonlarında oynatmaya başlayacağını düşünüyoruz. Sağlıklı bir oyun elde etmek için bunun gerekli olduğunun altını çizelim.

Pokemon Go Gri Ekran (9 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Android N kullaniyorum yine de bende bu sorun var. Android N gelistorici surumu kullandigim icin olabilir ama sonucta bu guncellemeyi telefonuma direkt google gonderdi.

  2. Nexus 5x kullanıyorum bendede aynı sorun var. Android sürümü N beta. İşlemci intel değil bildiğim kadarıyla. Yazılımsal mı bu hata?

  3. Zenfone 2 kullanıyorum ve Intel işlemcili. Gri ekran sorunu var. Ülkemize bu oyun gelmeyeceği için oyun ile sorun yaşayan herkes bu oyunu ilerleyen zamanlarda da oynayamayacak malesef. Teşekkürler Türkiye teşekkürler balkondan atlayan deli çocuk

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın