Pokemon Go Gps Sorunu

Henüz tam olarak ülkemizde oynanmaya başlanmadığı için bazı sorunları da beraberinde getiren pokemon go gps sorunu hakkında detaylı bilgilere yer vermek istiyoruz. Bilindiği üzere pokemon go şimdiye kadar cep telefonu üzerinden oynanan oyunlardan tamamen farklı bir yapıya sahip olarak karşımıza çıkıyor. Bu durumda öncelikle gps konusunda önemli bir soru işaretinin ortadan kaldırılması gerekiyor. Gps sorunu yaşamanız durumunda ne gibi bir yol izleyebilirsiniz.

Pokemon go gps sorunu

Öncelikle telefonunuzun ayarlar menüsüne gidip geliştirici seçeneklerini bulmanız gerekiyor. Daha sonrasında ise pokemon go gps sorununun önüne geçmek için sahte konumları kapatmanız gerekiyor. Bu işlemi tamamladıktan sonra ayarlar ve konum sekmesinden konum belirleme kısmına gelmeli ve konum belirleme ayarını en yüksek ayara getirmeniz gerekiyor.

pokemon go gps

Evet arkadaşlar şimdilik pokemon go gps sorununu bu şekilde çözmek mümkün gibi görünüyor. Birkaç farklı telefonda denediğimi ve bu sorunu ortadan kaldırdığımı söyleyebilirim. Özellikle ios telefonlarda böyle bir sorun ile karşılaşma ihtimaliniz oldukça zayıf görünüyor. Yine de çözüm ve konu hakkında yorumlara değinmek için sizlerde yorum yazabilirsiniz.

Aynı zamanda farklı telefonlara yükleme konusundan tutunda oyunun incelenmesine kadar aklınıza takılan her türlü konu başlığına sitemiz üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Oyunun ülkemizde yaygın bir şekilde oynanmaya başlaması ile birlikte tüm bu sorunlarında çözüleceğini umut ediyoruz. Yakın bir tarihte her sokakta pokemon go oynayan insanları görmek istediğimizi de belirtelim.

Güncelleme: 24.07.2016

Evet arkadaşlar pokemon go gps sorunu hakkında gelen yorumlara bakarak yazıyı güncellemeye ihtiyaç duydum. Çünkü malumunuz ben bu yazıyı kaleme aldığımda oyun daha yeni çıkmış ve pek çok haber sitesi de dahil olmak üzere pokemon gonun varlığından bir haberdi. Oysa ki şimdi pek çok yeni bilgi ve çözüm yolunun ortaya çıktığı biliniyor. Peki ama bu çözüm yolları arasında ne yer alıyor? Dilerseniz onlara değinelim.

Pokemon Go GPS Signal Not Found Hatası Nasıl Çözülür

Aslında bu hatanın çözümü için öncelikle kullandığınız cep telefonu ve hatta bulunduğunuz alanın bile son derece büyük bir önemi bulunuyor. Biz daha çok genel geçer bir çözümden bahsedelim. Yine de tam olarak bir çözüm bulamazsanız lütfen yorum bölümünden bize yazmaktan çekinmeyin.

Android telefonlar için: Ayarlar kısmından Konum bölümüne gidin. Daha sonra karşınıza gelen menüden yüksek doğruluk kısmını işaretleyin. Aksi takdirde çoğu telefonda olduğu sizin kullandığınız telefonda da gps signal not found hatası ile karşılaşmanız mümkün olacaktır.

iPhone içinse: bu sorunun çözümü için telefonunuzda oyunu tamamen kapalı olmasına ihtiyacımız var. Daha sonrasında ise, Ayarlar kısmında pokemon go oyununu bulmalı ve daha sonrasında uygulamayı kullanırken her zaman seçeneğini de işaretlemeniz gerekmektedir.

Bunun dışında Pokemon go gps hatası hakkında sormak istediğiniz soru bulunuyorsa yorumlar bölümünden bize bildirmeniz yeterli olacaktır. Aksi takdirde bu sorun hakkında her geçen gün yeni bir güncelleme yapıldığı için sanıldığının aksine çözümü telefondan telefona bile farklılık gösterebilir.

pokemon gps sorunu

Yeniden Gps Signal Not Found Hatası

Bir süreliğine oyunu oynamış olmanıza rağmen tekrardan aynı hata ile karşılaşmaya başladıysanız yapmanız gereken biraz daha zordur. Ne yazık ki sinyal alıcınızdan yada telefonunuzdan kaynaklanan bir sorun olabilir. Yada indirdiğiniz oyun için bir sorun ortaya çıkmış olabilir. Oyunu silip tekrardan kurmayı denediniz mi? Cevabınız evet ise farklı bir kaynaktan tekrar kurmayı deneyebilirsiniz. Yada konum isteyen başka bir uygulamayı kurarak konum bilginizin çalışıp çalışmadığını da denemeniz gerekebilir. İnternet üzerinde cep telefonunuzun bu parçalarının bozukluğu hakkında kısa bir araştırma yaparak daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Güncelleme: 27.07.2016

Pokemon Go Gps Sorunu Tam Çözüm

Ever arkadaşlar oyun hakkında daha detaylı bilgilendirme yapma gereksinimi duydum. Öncelikle konum sorununun tam çözümüne ulaşmak için telefon modeliniz ve konum ayarlarınızın son derece önemli  olduğunu söylemiştik.

Şimdi oyun içinde yapmanız gerekenleri biraz daha derinlemesine açıklayalım. Öncelikle oyun içinde konumlarımızı açık hale getiriyoruz. Bunun için yazı içerisinde de defalarca kez değindiğimiz üzere konumların aktif olması son derece önemli bir özellik olarak karşımıza çıkmakta…

Konum açık olmasına rağmen gps sorunu devam ediyor böyle bir sorun ile karşılaşıyorsanız öncelikle telefonunuzda konum kısmına basılı tutmanız gerekiyor. Daha sonrasında ise karşınıza gelen ekran üzerinden yüksek doğruluk seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekiyor. Zira çoğu telefon piden tasarruf etmek için bunu tam olarak aktif hale getirmemekte, böyle olunca da sorun yaşamak mümkün olabiliyor. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için site içerisine arama bölümüne sahte konum nasıl kapatılır yazarak daha detaylı bir şekilde bu sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Pokemon Go Gps Sorunu (25 Yorum)

Yorum Yaz

    • Benimde telefon T50 gps not found hatası veriyor arada henuz cozumunu bulamadim bilen varsa yazsin yeter 😀

     • Hacı o bendede var galiba t50 lerde uyumluluk problemi var arada bir baglaniyor ama sonra yine ayni 🙂

     • t50 den kaynaklanan bir sorun nedeniyle oyunu oynamakta zorluk yaşıyor olabilirsiniz.

     • Bnde T50 kullanıyorum bnde de aynı hata oluyo oyundan alakalı gorev yoneticisini girip her seyi sonlandırıp konumu tekrar acarsanız giriyi sıkıntı olmuyo

 1. bende genelde aynı hatayı alıyorum oyun düzgün açıldığı zamanda mesafe kat etmeme rağmen ekranda hiçbir ilerleme olmuyor.Ben de T50 kullanıyorum sanırsam uyumluluk problemi var ..

 2. t50 ni gps sinde sıkıntı var instagram da felanda da konum da sıkıntı yaratıyor oyunda da wifi bağlantısı açın baglanabiliyor oyuna ama yürümüyor onun icinde wifi ac kapa yapın adam akıllı oynanmiyor yani suan en azından benim t50 de

 3. Iphone Se bile gps hatası veriyor. Oyun hala deneme sürecindeyken sunulmuş sanıyorum. Cihazlarla uyum sorunları, konum açık olsa da server hatası ve gps görünmeme sorunu…

 4. Ben General Mobile 4g Dual Kullanıyorum Dediklerinizin Hepsini Yaptım Yine De GPS not found hatası Düzelmedi

 5. general mobile discovery 1 kullanıyorum wi-fi de konumu mu doğru gösteriyor ama mobil veriyi açınca 2 sokak arkamdaki bir yerde gösteriyor yazdığınız herşeyi yaptım ama sorun yine aynı

 6. bende lenova tablette yüklü başta hiçbir sorun yoktu ama fake gps uygulamsını indirene kadar failed to delect location hatasını almaya başladım uygulamayı kaldırdım ama düzelmedi nasıl yapapilirim tablette geliştirici seçenekler diye bir kısım yok acil yardım

 7. Samsung E 5 te gps doğru çalışmıyor bu yüzden oyun oynanamıyor. E 5 te oyunu oynayabilen biri var mı ?

 8. Arkadaşlar bendede aynı sorun vardı… Bu söylenen ayarları yaptım olmadı uğraşa uğraşa buldum çözümü… İŞTE SİZE ÇÖZÜMÜ BEN YAPTIM ŞİMDİ RAHATLIKLA GİRİYORUM VE ÇOK BASİT… GOOGLE KONUM İSTEĞİNİ AÇIN BU KADAR… Ben gereksiz diye her formatta kapatıyorum o nedenle girmiyormuş… Bende sorun kalmadı… İYİ OYUNLAR
  NOT : ÇÖZÜM BANA AİTTİR ALINTI YAPAN ARKADAŞLARA DUYURULUR…..

 9. Benim telefon sony 6603 benim gps düzgün çalışıyor ama deniz kenarına gidince denizin içine atlıyor çıkmıuor

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın