Pokemon Go Gps Sorunu

Henüz tam olarak ülkemizde oynanmaya başlanmadığı için bazı sorunları da beraberinde getiren pokemon go gps sorunu hakkında detaylı bilgilere yer vermek istiyoruz. Bilindiği üzere pokemon go şimdiye kadar cep telefonu üzerinden oynanan oyunlardan tamamen farklı bir yapıya sahip olarak karşımıza çıkıyor. Bu durumda öncelikle gps konusunda önemli bir soru işaretinin ortadan kaldırılması gerekiyor. Gps sorunu yaşamanız durumunda ne gibi bir yol izleyebilirsiniz.

Pokemon go gps sorunu

Öncelikle telefonunuzun ayarlar menüsüne gidip geliştirici seçeneklerini bulmanız gerekiyor. Daha sonrasında ise pokemon go gps sorununun önüne geçmek için sahte konumları kapatmanız gerekiyor. Bu işlemi tamamladıktan sonra ayarlar ve konum sekmesinden konum belirleme kısmına gelmeli ve konum belirleme ayarını en yüksek ayara getirmeniz gerekiyor.

pokemon go gps

Evet arkadaşlar şimdilik pokemon go gps sorununu bu şekilde çözmek mümkün gibi görünüyor. Birkaç farklı telefonda denediğimi ve bu sorunu ortadan kaldırdığımı söyleyebilirim. Özellikle ios telefonlarda böyle bir sorun ile karşılaşma ihtimaliniz oldukça zayıf görünüyor. Yine de çözüm ve konu hakkında yorumlara değinmek için sizlerde yorum yazabilirsiniz.

Aynı zamanda farklı telefonlara yükleme konusundan tutunda oyunun incelenmesine kadar aklınıza takılan her türlü konu başlığına sitemiz üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Oyunun ülkemizde yaygın bir şekilde oynanmaya başlaması ile birlikte tüm bu sorunlarında çözüleceğini umut ediyoruz. Yakın bir tarihte her sokakta pokemon go oynayan insanları görmek istediğimizi de belirtelim.

Güncelleme: 24.07.2016

Evet arkadaşlar pokemon go gps sorunu hakkında gelen yorumlara bakarak yazıyı güncellemeye ihtiyaç duydum. Çünkü malumunuz ben bu yazıyı kaleme aldığımda oyun daha yeni çıkmış ve pek çok haber sitesi de dahil olmak üzere pokemon gonun varlığından bir haberdi. Oysa ki şimdi pek çok yeni bilgi ve çözüm yolunun ortaya çıktığı biliniyor. Peki ama bu çözüm yolları arasında ne yer alıyor? Dilerseniz onlara değinelim.

Pokemon Go GPS Signal Not Found Hatası Nasıl Çözülür

Aslında bu hatanın çözümü için öncelikle kullandığınız cep telefonu ve hatta bulunduğunuz alanın bile son derece büyük bir önemi bulunuyor. Biz daha çok genel geçer bir çözümden bahsedelim. Yine de tam olarak bir çözüm bulamazsanız lütfen yorum bölümünden bize yazmaktan çekinmeyin.

Android telefonlar için: Ayarlar kısmından Konum bölümüne gidin. Daha sonra karşınıza gelen menüden yüksek doğruluk kısmını işaretleyin. Aksi takdirde çoğu telefonda olduğu sizin kullandığınız telefonda da gps signal not found hatası ile karşılaşmanız mümkün olacaktır.

iPhone içinse: bu sorunun çözümü için telefonunuzda oyunu tamamen kapalı olmasına ihtiyacımız var. Daha sonrasında ise, Ayarlar kısmında pokemon go oyununu bulmalı ve daha sonrasında uygulamayı kullanırken her zaman seçeneğini de işaretlemeniz gerekmektedir.

Bunun dışında Pokemon go gps hatası hakkında sormak istediğiniz soru bulunuyorsa yorumlar bölümünden bize bildirmeniz yeterli olacaktır. Aksi takdirde bu sorun hakkında her geçen gün yeni bir güncelleme yapıldığı için sanıldığının aksine çözümü telefondan telefona bile farklılık gösterebilir.

pokemon gps sorunu

Yeniden Gps Signal Not Found Hatası

Bir süreliğine oyunu oynamış olmanıza rağmen tekrardan aynı hata ile karşılaşmaya başladıysanız yapmanız gereken biraz daha zordur. Ne yazık ki sinyal alıcınızdan yada telefonunuzdan kaynaklanan bir sorun olabilir. Yada indirdiğiniz oyun için bir sorun ortaya çıkmış olabilir. Oyunu silip tekrardan kurmayı denediniz mi? Cevabınız evet ise farklı bir kaynaktan tekrar kurmayı deneyebilirsiniz. Yada konum isteyen başka bir uygulamayı kurarak konum bilginizin çalışıp çalışmadığını da denemeniz gerekebilir. İnternet üzerinde cep telefonunuzun bu parçalarının bozukluğu hakkında kısa bir araştırma yaparak daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Güncelleme: 27.07.2016

Pokemon Go Gps Sorunu Tam Çözüm

Ever arkadaşlar oyun hakkında daha detaylı bilgilendirme yapma gereksinimi duydum. Öncelikle konum sorununun tam çözümüne ulaşmak için telefon modeliniz ve konum ayarlarınızın son derece önemli  olduğunu söylemiştik.

Şimdi oyun içinde yapmanız gerekenleri biraz daha derinlemesine açıklayalım. Öncelikle oyun içinde konumlarımızı açık hale getiriyoruz. Bunun için yazı içerisinde de defalarca kez değindiğimiz üzere konumların aktif olması son derece önemli bir özellik olarak karşımıza çıkmakta…

Konum açık olmasına rağmen gps sorunu devam ediyor böyle bir sorun ile karşılaşıyorsanız öncelikle telefonunuzda konum kısmına basılı tutmanız gerekiyor. Daha sonrasında ise karşınıza gelen ekran üzerinden yüksek doğruluk seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekiyor. Zira çoğu telefon piden tasarruf etmek için bunu tam olarak aktif hale getirmemekte, böyle olunca da sorun yaşamak mümkün olabiliyor. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için site içerisine arama bölümüne sahte konum nasıl kapatılır yazarak daha detaylı bir şekilde bu sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

25 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir