Organik Hit, Organik Ziyaretçi Nedir ? Nasıl Arttırılır ?

Organik Hit; adından da anlaşıldığı gibi katkısız yani kendi kendine olan, el değmemiş anlamında. Bir web siteniz var ve buraya gelen ziyaretçileri merak ediyorsunuz nereden geldi, nasıl geldi gibi.

Organik Hit Ne Anlama Geliyor ?

Merakınızı şöyle giderebiliriz, şimdi siz bir şey arıyorsunuz Google da aradığınız kelimeyi Google arama motoruna yazdınız diyelim. Çıkan ilk veya Google 1. Sayfada çıkan linklerden birine tıkladınız ve her hangi bir web sitesine gittiniz. İşte şuan sizin yapmış olduğunuz şey o web sitesine Organik Hit göndermek oldu.

En kalıcı ziyaretçi web sitenize arama motorlarından direkt olarak gelen ziyaretçilerdir. Farklı İP’ler den gelmiş olması da önemlidir tabi, sitenizin hitinin yükselmesi için birçok paylaşım yaparsınız sosyal medyalarda, E-mail yoluyla, tanıtım yazıları ile Backlinklerle vs. buradan göndermiş olduğunuz linkle gelenlerde organik ziyaretçidir.

Web sitenizin Hitini yükseltmek için bu yöntemleri kullanabilirsiniz ancak dikkatli olmanızda fayda var çünkü Google o kadar inanılmaz bir algoritmaya sahiptir ki web sitenize gelen Hitleri çok kolay bulur ve takip eder. Ne kadar gerçek, nereden gelmiş bütün şeceresini döker organik ziyaretçi mi değil mi? Bulması çok zor değildir. Spam olarak da gelmiş olabilir bu ziyaretçiler, her yerde herkesle web siteniz için çalışma yapmayın, web sitenizin Google‘ın gözünden düşmesine neden olursunuz.

Organik Hit Satın Almak Mantıklı mı ?

Para karşılığı sizlere Organik Hit göndereceğim diye bir sürü kişi çıkar karşınıza, bunlara sakın aldırış etmeyin, inanmayın. Kelin ilacı olsa başına sürer arkadaşlar öyle değil mi? Bu işi yapan kendini SEO uzmanı olarak tanıtan internet katilleri, bir sürü internet kullanıcısının parasını alıp göz boyayarak işlerini yürütmektedirler. Yaptıkları iş bir programa üye olup ücretli krediler alarak, hesaplarına sizlerin de linklerinizi ekliyorlar hem SEO çalışması yaptım diyorlar hem de ufak tefek Hitler, ziyaretçiler göndererek bakın Hitleriniz yaptığım SEO çalışması sayesinde arttı diye sizi kandırıyorlar sizde tabi bu artışı görünce doğru bir iş yaptığınızı sanıyorsunuz ama öyle olmuyor.

Siteme Ziyaretçi Nasıl Çekebilirim ?

Web sitesine organik ziyaretçi çekmek gerçekten uzun vadeli bir iştir 2-3 aylık bir web sitesine düzenli hit gelmesi çok zordur. En iyi yapılacak şey burada, özgün makaleler yazmaktır. Siz hem özgün hem SEO uyumlu makaleler yazarsanız eğer zamanla Google sizi fark eder ve üst sayfalara çıkarsınız böylelikle daha kalıcı ve gerçekten organik hit almış olursunuz.

Paylaşım yapın sosyal medyada ve birçok yerde bu size eksi olarak değil artı olarak dönecektir, ama Backlink alacaksanız eğer kaliteli sitelerde bu işi yapın, Google’ın gözünde değeri yüksek olan sitelerden Backlink almanız sizin değerinizi de arttıracaktır.

Haber sitelerinde tanıtım yazıları paylaşabilirsiniz buda sizin organik ziyaretçi çekmenize yardımcı olacaktır. Ama bu işlemleri bir anda yapmayın, zamana yayın. Şöyle düşünün birisi size ağzınızda yemek varken sürekli bir şeyler yedirmeye çalışsa ne yaparsınız yiyemezsiniz. Google da böyledir sindire sindire yavaş yavaş yapacaksınız ki Google size değer versin

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir