Nefes Darlığı Nasıl Geçer

Bir süredir bu sıkıntıyı yaşıyorum. Şu sıralar gerçekten zor günler geçiriyorum bu stresli günlerin temel sebebi biraz evlilik biraz da parasal sorunlardan kaynaklanıyor. Haliyle geceleri geç vakitlere kadar düşünmekten uyku sorunlarımın da oluştuğunu söyleyebilirim. Bu durumun neticesinde birkaç gündür nefes darlığı çekiyorum. Başka bir deyiş ile nefes alırken zorluk çekiyor yada tam olarak nefes almayı başaramıyorum. Eskiden olsa kısa sürede geçtiği için içim sıkılıyor der geçerdim. Oysa ki şimdi süre uzadıkça sinir bozucu bir hal almaya başladı. Bende haliyle doktora gittim.

nefes darlığına iyi gelen

Nefes Darlığına İyi Gelen

Doktora gittiğim zaman bir sürü tetkik neticesinde herhangi bir sorun olmadığını ve son derece rahat olmam gerektiğini bu iç sıkıntısının stresten kaynaklandığını söyledi. Bu cevap bir nebze de olsa içimi ferahlatsa da yine de kısa bir araştırma yaparak nefes darlığına iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir onları öğrendim.

Öncelikle nefes darlığı bende olduğu gibi sadece stres kaynaklı olarak ortaya çıkmıyor. Çoğunlukla astım, koah, panik atak ve kalp yetmezliği gibi sorunlarda da kendini gösterebiliyor. Bu yüzden ki doktora gitmeden şifalı bitkileri ilaç niyetine kullanmamanız gerektiğini hatırlatalım! Bu  konuda çok hassas olduğum için birkaç sefer altını çizmek istiyorum. İnternette hemen hemen herkes farklı konularda yazı yazabildiği için pek çok bilginin gerçek olmadığını ve size yarardan çok zarar verebileceğini de unutmamak gerekiyor.

Nefes Darlığı Öksürük Bitkisel

Biraz da bu önemli bir konu başlığı olarak dikkat çekiyor. Nefes darlığı öksürük sorunu ile birlikte ortaya çıktığı zaman can sıkabiliyor. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman bronş açmaya yardımcı olan şifalı bitkilerden destek alabilirsiniz. Bunlar arasında en çok bilineni; adaçayı, keçiboynuzu, nane ve zencefildir. Ama her şeyin fazlası zararlı olduğu gibi şifalı bitkileri de bilmeden kullanmanız durumunda can sıkıcı sorunlarla karşılaşmanız mümkün olacaktır.

Nefes darlığı gibi sinsi bir sorun ile karşılaştığınız zaman öncelikle yapmanız gereken şey doktorunuzdan destek almaktır. Doktorunuz size sorununuz hakkında bilgi verecektir. Daha sonrasında ise yine doktorunuza danışarak bu şifalı bitkilerin çaylarından da yararlanabilirsiniz. Ama burada bu şifalı bitkileri kullanırken bir ilaç niyetine değil de sadece rahatlamak için kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Yorum yapın