Jason Bourne 2016 Nasıl Bir Film

Oldukça büyük bir beklenti ile filmi izledim. Biraz hayal kırıklığına uğrasam da genel olarak memnun bir şekilde sinemadan ayrıldığımı söyleyebilirim. Spoiler vermeden film hakkında ki ilk gözlemlerimi kaleme almaya karar verdim.

jason bourne nasıl bir film

Jason Bourne 2016 İlk Yorum

Film tek başına çekilmiş (efsanevi bir serinin devamı değil de) yada başka bir isimle çekilmiş olsaydı kesinlikle izlemenize gerek yok derdim. Yani, bana biraz önce ki akıllara zarar senaryo ve oyunculukların ekmeğini yemek için çekilmiş bir film gibi geldi. Bazı oyunculuk denemeleri ve sahne geçişleri, kamera çekim açıları ve hız gerçekten vasat bile değildi. Sanki hızlı dövüş sahneleri, üç boyutlu gibi çekilmiş sahneler falan gerçekten heyecan vermek bir yana can sıkıcı bir hal alabiliyor.

Film hakkında spoiler vermeyeceğimi söylemiştim.  Bu yüzden daha çok olumlu ve olumsuz yanları hakkında yazmanın mantıklı olacağını düşündüm. Olumlu yanlarından bahsedecek olursak aksiyona doyacağınız bir film olduğunu söyleyebilirim. Son derece hızlı bir film olmuş hatta bazı sahneleri o kadar gereksiz aksiyon içeriyor ki filmin ana temasından şaşmaya başladığını söyleyebiliyoruz.

Jason Bourne Güzel mi

İkinci olarak olumsuz yanlarından bahsedecek olursak uzun uzun yazmaya gerek duymuyorum. Film, serisinin önceki filmlerinin hatırına izlenir. Ama ne yazık ki önceki filmlerinin yanından bile geçmeyi başaramaz. Bunun dışında eğlencelik bir film izlemek isteyenlerin tek başına çekilmiş bir ajanlı aksiyonlu film gibi izleyebileceğini hatırlatalım.

Artısını eksisini bilmem ama güncel konu başlıklarına dokunmaya çalışan senaryosu nedeniyle de benden eksi oy aldığını söyleyebilirim. Toparlamak gerekirse: Şimdiye kadar izlediğimiz serinin diğer filmleri hem senaryo hem aksiyon bakımından çok iyi ilerlediği için efsaneler arasına girmeyi başarmıştı. Bu film ise sadece yavan aksiyon sahnelerini konu ile çok fazla örtmeyi başaramamış. Bu bakımdan tek başına aksiyon filminin bir adım ötesine geçemediğini söyleyebilirim. Ama yine de efsanelerin hatırına da olsa muhakkak izlenmesi gerekir diye düşünüyorum.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir