Lure Event Nedir

Pokemon go oyunu için sıklıkla sorulan sorulara cevap vermeye devam ediyoruz. Hiç şüphesiz oyun henüz ülkemizde oynanmaya başlamamasına rağmen farklı yollardan indirerek oyunu oynamaya başlayan on binlerce insanın olduğunu söylemekte yanlış olmayacaktır. Haliyle oyun içerisinde yer alan pek çok item ve özellik hakkında da soru işaretlerinin sıklıkla sorulması bu şekilde mümkün olmaktadır.

pokemon go lure event

Öncelikle pokemon go lure event nedir sorusuna değinmeden önce lure iteminden bahsetmek istiyorum. Lure itemi pokestoplarda incense iteminin uygulanmış halidir. Yani incense itemini hatırlayacak olursak çevrenizde yer alan pokemonları görmenizi sağlayan bir item olduğunun altını çizebilirdik. Aynı şekilde lure itemini de bu şekilde pokestoplarda uygulanmış olmasıdır. Yani pokestoplarda incense iteminin uygulamalı haline lure itemi dersek yanlış olmayacaktır.

Aynı şekilde lure event itemi de bu lure iteminin bir sıra halinde kullanılarak uygulanmasıdır şeklinde açıklanabilir. Başka bir deyiş ile birden fzla insanın bir pokestopta toplanması ve daha sonra tek tek sıra ile lure itemini aktifleştirmesi işlemine lure event adı verilir şeklinde açıklarsak yanlış olmayacaktır.

Aynı zamanda yeri gelmişken kısa bir hatırlatma yapmakta da fayda görüyoruz. O da pokemon go oyununda lure itemi aktifleştirilirse pokestopların pembe rengini aldığıdır. Hepinize iyi oyunlar diliyorum. Eklemek istediklerinizi ve sorularınızı lütfen bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir