Kredi Kartı İle Cep Telefonu Alınabilir Mi ?

Kredi kartlarına taksit uygulamasının sınırlandırılması nedeniyle tüketiciler elektronik ürünleri satın almakta zorlanmaya başlamış ve alışveriş yapamayan tüketicilerin durumu satıcıları da olumsuz etkilemiştir. Bu durumda yeni bir çözüm yaratan bankalar, tüketici kredilerini küçük taksitlere bölerek müşteriye nakit alışveriş yapma imkânı sağlamıştır.

Kredi ile cep telefonu almak

Aslında ihtiyaç kredisi çekmiş olan tüketiciler bu şekilde ellerindeki nakit parayla ürünleri satın almış, geri ödemeyi ise kredi taksiti öder gibi bankaya yapmış olmaktadırlar. Büyük marketler ve mağazalarda karşımıza çıkan banka yetkilileri anında kredi için başvuru yapıp onaylanması durumumda alışveriş yapmanıza imkân sağlayan bir sistem geliştirmişlerdir. Yani kredi kartıyla değil, krediyle cep telefonu alma imkânı sağlanmıştır.

Kredi Kartı İle Cep Telefonu Alınabilir Mi

Sadece cep telefonu değil, birçok farklı ürünün satın alınabildiği bu yöntemle tüketiciler küçük taksitler halinde borçlarını ödeyerek, engellenen taksit uygulamasının önüne geçmişlerdir. Birçok tüketici için çok saçma ve gereksiz olan bu uygulama, cep telefonu satışlarını operatörlerin faturaya ek olarak yapmalarına neden olmuştur ve bu şekilde 36 aya kadar uzanan vadelerle borç ödeyen tüketiciler cep telefonu faturası öder gibi taksit halinde faturaları ödedikleri telefonları satın almışlardır. Bu şekilde daha fazla bir ücret ödeyen tüketiciler zararlı çıkmakta olsa da, mecburiyetten uygulamayı sürdürmektedir. Her koşulda faiziyle birlikte ödeyeceğiniz bir nakit sağlayan bu uygulama birçok kişinin tercih ettiği alışveriş yöntemi olmuştur.

Kredi kartsız taksitli cep telefonu

Maddi durumu iyi olmayan ya da kredi başvurusu onaylanmayan kişilerin ürün satın alamayacağı anlamına gelen bu uygulama, cep telefonlarına da ulaşmış ve cep telefonu verirken de kredi risk raporu sonuçları değerlendirilmeye başlanmıştır. Bu yüzden en karlı yöntem biraz zaman alsa da para biriktirip faiz ödemeden ürün satın almaktır ama kredi tercih eden kişiler de başvuruları onaylandığı zaman nakit para ile telefon alıp, bankaya kredi taksiti olarak ödeyebilir.

Yorum yapın