Kas Ağrısına Ne İyi Gelir, Hangi Doktora Gidilir ?

Kaslar, vücudun hareket etmesini sağlayan ağ merkezleridir. Vücudun hareket etmesi için kasların düzenli bir şekilde kasılması gerekir. Kaslar zayıfladığı zaman ya da liflerde kopukluk, incinme, deforme olmasının sonucu kas hastalığı meydana gelir.

Kas hastalıkları, hayat kalitesini düşüren ilerleyen zamanlarda hastayı yatağa bağımlı kılan ciddi komplikasyonlardır. Sağlıklı bir vücutta kaslar düzenli bir şekilde kasılır. Ancak kasların gerilmesi, burkulması, incinmesi ya da ezilmesi sonucu kas ağrıları ortaya çıkar.

Kas Ağrısına Ne İyi Gelir

Kas Ağrısı Neden Olur ?

Kas ağrılarının birçok nedeni vardır. Bu nedenler aşağıda listede sıralanmıştır.

– Soğuk hava: Kaslar soğuktan korunmadığı zaman, kaslarda tutulma ile birlikte kramp oluşur.

-Vücudun temel yapı taşlarından olan vitamin ve minerallerin eksikliği

-Vücudun aşırı şekilde yorulması

-Ağır yük kaldırmak

-Çeşitli kan hastalıkları

-Kemik hastalıkları

Kas Ağrılarına Ne İyi Gelir ?

Kas ağrılarına ne iyi gelir, kas ağrılarından kurtulmak için kullanılan bitkisel ürünler nelerdir, kas ağrısından kurtulmak için neler yapılabilir, konusunu konuşuyoruz. Kas ağrıları için uzman bir doktora muayene olmakta fayda vardır. Tekrarlayan kas ağrıları ciddiye alınmalıdır. Kas ağrıları çeşitli hastalıkların habercisi olabilir. Bu nedenle hafife alınmamalıdır.

Kas ağrıları için doktora gittiğiniz gibi bitkisel ürünlerden de faydalanabilirsiniz. Ancak bitkisel ürünlerden destek almak istediğiniz takdirde mutlaka doktorunuza danışın. Doktorunuzun önermediği bitkileri kullanmayın. Sağlığınızı riske atmayın. Kas ağrıları için hastanelerin fizik tedavi bölümlerine başvurabilirsiniz. Fizik tedavi doktoru sizi muayene edecek ve uygun kas ağrısı ilacını yazacaktır.

Kas Ağrılarına İyi Gelen Yiyecekler ve Bitkisel Çözüm

Kas ağrıları için bitkisel ürünlerden papatya kullanabilirsiniz. Papatyanın ağrı kesici özelliği vardır. Papatya çayı yapmak için, bir bardak kaynar suyun içine bir tatlı kaşığı papatya koyup, üstünü kapatın. 10 dakika beklettikten sonra çayınızı içebilirsiniz. Papatyanın acımsı tadını hafifletmek için içine bir tatlı kaşığı bal koyabilirsiniz.

Kas ağrıları için kullanabileceğiniz bir başka bitki ise adaçayıdır. Adaçayı kasları gevşetir, vücudu rahatlatır, aynı zamanda ağrı kesici özelliği vardır. Adaçayı demlemek için bir bardak kaynar suyun içine bir tatlı kaşığı adaçayı koyduktan sonra üstünü kapatın. 10 dakika demlendikten sonra çayınızı içebilirsiniz.

Bitkilerin çayını içtiğiniz gibi ağrıyan kaslar için yağlarından da faydalanabilirsiniz. Özellikle papatya yağı, kediotu yağı, çörek otu yağı masaj yapılarak ağrıyan kaslara sürüldüğü zaman etkisini çok kısa bir sürede gösterir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir